حمايت از " كپي رايت " نشر ايران را يك گام به جلو مي برد / ناشران خارجي به ما بدگمان هستند

حمايت از ناشران در پرداخت كپي رايت ، آبروي نشر ايران را در جهان حفظ كرده و به وضعيت آشفته كنوني سرو سامان مي دهد و نشر ما را يك گام به جلو مي برد .

محسن باقر زاده در گفتگو با خبرنگار كتاب مهر ، با بيان اين مطلب افزود : اين طرح بايد توسط جمعي از كارشناسان نشر ، پيشكسوتان و شوراي از مترجمان خبره نقد و بررسي شود و تمام جوانب فقهي و حقوقي آن مورد دقت قرار گيرد .

مدير نشر توس يادآور شد : اين طرح از جهاتي مي تواند به پرستيژ جهاني نشر ايران كمك كند ، تا از اين پس در بازارهاي جهاني حرفي براي گفتن داشته باشيم .

وي خاطرنشان كرد : اقدام پسنديده وزارت ارشاد بعد از كاركارشناسي و دقيق ، مي تواند پشتوانه خوبي براي نشر ايران باشد و به نابساماني ها در عرصه ترجمه و نشر پايان دهد .

محسن باقر زاده تصريح كرد : اگر قرار است اين مساله و حمايت از كپي رايت به شكل قانون در آيد ، بايد وضعيت كتابهايي كه قبلا چاپ شده و كتابهايي كه هم اكنون در دست انتشار است ، به صورت شفاف در آن مشخص شده باشد تا اشكالي در كار نشر كتاب به وجود نيايد .

مدير نشر توس گفت : در نمايشگاه فرانكفورت كه با ناشران آلماني صحبت مي كردم آنها از اين موضوع به شدت گلايه داشتند كه كتابي كه هنوز در بازار عرضه نشده ، در ايران افست و منتشر مي شود !  اين نوع نگاه به ناشران ايراني كه در ميان ناشران غربي وجود دارد براي نشر ما بسيار بد است و آنها به ما بد گمان هستند .

کد خبر 367002

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =