تحقق چشم اندازها نیازمند تدوین برنامه راهبردی است

زنجان- معاون برنامه‌ریزی، هماهنگی و امورحقوقی وزارت‌ بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای تحقق چشم اندازها و برخورداری از جامعه ای سالم و مطلوب، باید برنامه راهبردی تدوین شود.

به گزارش خبرنگار مهر، طاهر موهبتی ظهر شنبه در نشست شورای هماهنگی کلان منطقه ۶ آمایشی دانشگاه های علوم پزشکی در زنجان افزود: برای تحقق چشم اندازها و برخورداری از جامعه ای سالم با امنیت غذایی و محیط زیست مطلوب، باید در سطوح پایین برنامه های راهبردی تدوین و اجرا شود.

وی با بیان اینکه در نوشتن سیاست و اهداف کمی و چشم‌انداز و برنامه راهبردی بسیار خوب حرکت کرده‌ایم ولی این برنامه‌ها هیچگاه عملیاتی نشده‌اند، ادامه داد: نقصی که در تکمیل چرخه نظام برنامه ریزی شامل تدوین برنامه، اجرا، نظام پایش، ارزیابی، بازخورد و اصلاح وجود دارد، به خوبی رفع نشده است.

موهبتی مقاومت در برابر تغییر رفتار، هزینه کرد، اولویت داشتن، فقدان نظام پایش و هدفمند کردن پرداخت ها را از معضلات نظام برنامه ریزی عنوان کرد و افزود: برای تحقق چشم اندازها و برخورداری از جامعه ای سالم با امنیت غذایی و محیط زیست مطلوب، باید در سطوح پایین برنامه های راهبردی تدوین و اجرا شود.

معاون برنامه‌ریزی، هماهنگی و امورحقوقی وزارت‌ بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر برنامه ها و فعالیت های لازم به سوی هدف مورد نظر تصویب و اجرا نشود و میان مسئولان و نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی همراهی نباشد، در عمل اهداف هیچ برنامه ای محقق نمی شود.

موهبتی افزود: زمان‌بر بودن اجرای برنامه‌ها و موقت بودن پست‌های سیاسی و اقتصادی که به مدیران داده می‌شود باعث شده تا برنامه‌هایی که نیاز به زمان زیادی جهت اجرا شدن را دارند رها شوند.

وی با بیان اینکه مقاومت در برابر تغییر رفتار از دیگر معضلات نظام برنامه ریزی است، ادامه داد: مقاومت در برابر تغییر رفتارها یکی از مشکلات نظام برنامه ریزی است، چون هدف از برنامه‌ها تغییر رفتار و خصوصا نگاه افراد بوده ولی تغییر این نگاه در کشور کار بسیار دشواری است.

کد خبر 3670091

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =