آمریکا باید وادار به اجرای تعهدات برجام شود/ دولت تلاش بیشتری کند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکایی ها و اروپایی ها باید وادار به اجرای تعهدات خود شوند، گفت: دولت تلاش بیشتری کند زیرا اهرم های مهمی در اختیار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست خبری که عصر امروز در مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه اقدامات دولت را برای الزام آمریکا به اجرای تعهداتش در برجام چگونه ارزیابی می کنید؟ ‌ اظهارداشت: به نظر من دولت تلاش بیشتری باید انجام دهد زیرا اهرم های مهمی در اختیار دارد. دولت باید زمان تعیین کند و بگوید در این تاریخ، این کارها انجام نشود، ما هزار سانتریفیوژ اضافه خواهیم کرد.

وی افزود: اینکه ما می خواهیم مثل یک بچه خیلی مودب مقابل یک عده گرگ صفت رفتار کنیم مشخص است که آنها کار خود را انجام می دهند.

رضایی تصریح کرد: دولت ابزار فراوانی دارد که طرف مقابل را وادار به عمل به تعهداتش کند؛ به ویژه اینکه اوباما در آخر دوره ریاست جمهوری قرار دارد و هم اکنون وقت امتیاز گرفتن است.

وی با بیان اینکه عربستان، ترکیه و اسرائیل در حال امتیاز گرفتن از اوباما هستند، گفت: ما نباید رفتار یک بچه مودب را از خود نشان دهیم.

رضایی در ادامه در خصوص ادعای نقش بازدارندگی برجام در مقابل حمله نظامی اظهارداشت: در خصوص برجام و پسابرجام باید تفکیک قائل شویم.

وی با تاکید بر اینکه ما ۳ نوع برجام داریم، ادامه داد: یکی برجام مصوب شورای عالی امنیت ملی؛ دیگری برجام مصوب مجلس شورای اسلامی و در نهایت برجام مصوب رهبر انقلاب است که برجام مشروط نامیده می شود.

رضایی برجام مشروط را یک سند حقوقی خواند که از طرف ایران صادر شده و مورد قبول ایران نیز هست، ادامه داد: در کشور خیلی‌ها برجام ها را با هم قاطی می کنند. آن چیزی که برای ما مهم است، برجام مصوب رهبر انقلاب خواهد بود.

وی در ادامه افزود: ایشان حتی در صحبت های اخیرشان فرمودند که اگر از موضع اقتدار نبود، ما نمی توانستیم امتیاز بگیریم؛ کسانی که می خواهند برجام را نقد کنند، حواسشان باشد چه چیزی را نقد می کنند.

رضایی گفت: منتقدین آیا برجام شورای عالی امنیت ملی و یا برجام مجلس شورای اسلامی را نقد می کنند و یا برجامی که مصوب رهبر انقلاب بوده است را نقد می کنند؟

وی خاطرنشان کرد: در برجام ما به تمام تعهدات خود عمل کردیم اما آمریکایی ها حداکثر به ۱۰ درصد از تعهدات خود عمل کرده اند و ۹۰ درصد دیگر را در راه دیپلماسی، رئیس جمهور، وزرا و مسئولین کشور به طور جدی با فشار خود پیگیری کنند.

رضایی با تاکید بر اینکه غرب با یک ظاهرسازی تشریفاتی سعی می کند از فشارهای جمهوری اسلامی فرار کند، به جلسه جان کری با وزرای خارجه فرانسه، انگلیس و آلمان اشاره کرد و گفت: آنها در پایان این جلسه گفتند که ما از همه بانکها می خواهیم که مانع تبادلات ارزی ایران نباشند؛ این یک تعارف است.

وی تصریح کرد: زمانی این تعارفات عملی می شود که وزیر خزانه داری آمریکا یک بخشنامه صادر کند و به بانکهای اروپایی و آمریکایی بگوید هیچ محدودیتی برای کار با ایران ندارید.

رضایی اعلامیه وزرای خارجه آمریکا، فرانسه، انگلیس و آلمان را یک سخنرانی خواند و افزود: البته نمی خواهیم بگوییم هیچ اثری ندارد، اما مشکل ما را حل نمی کند. وزیر خزانه داری آمریکا باید به بانکهای اروپایی و آمریکایی ابلاغ کند که شما هیچ مشکلی در مبادلات ارزی با ایران ندارید؛ این را دولت باید پیگیری کند و ما هم اکنون زودتر از موعد تعیین شده به همه تعهدات خود عمل کرده ایم.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها و اروپایی ها باید وادار به اجرای تعهدات خود شوند، گفت: فشارها و نقدها باید به سمت مطالبه گری از دولت، مجلس و مقامات مسئول و خواستن این مسئله که حقوق ملت ایران را طرف مقابل عملیاتی کند، باشند.

رضایی در ادامه تصریح کرد: بحث پسابرجام با برجام متفاوت است و از رسانه ها تقاضا داریم بین سه برجام تفکیک قائل شوند تا مشخص شود از چه چیزی انتقاد و یا از چه چیزی حمایت می شود.

همچنین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای نشست خبری خود ضمن تبریک شروع مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری گفت: تشکیل این دو مجلس با استانداردهای خوب انتخاباتی چه از نظر اجرا و چه از نظر مشارکت مردمی، یک برگ موفقیت دیگری از کارنامه مردم سالاری در ایران است.

وی ادامه داد: هم گروه های سیاسی فعالانه شرکت کردند و هم مردم با مشارکت بسیار بالایی نمایندگان خود را انتخاب کردند. دستگاه های اجرایی از دولت، شورای نگهبان تا رسانه ها، قابلیت خوبی را در این دو انتخابات نشان دادند.

رضایی با بیان اینکه در منظر افکار عمومی جهان، کشور ما در منطقه امروز پیشگامی مردم سالاری را دارد، افزود: این در حالی است که بسیاری از کشورهای منطقه از حکومت های دیکتاتوری، استبدادی و بدون مشارکت مردم برخوردارند؛ جای تاسف است که نظام های مدعی دموکراسی مثل آمریکا و اروپا از این حکومت های استبدادی حمایت می کنند و در مقابل یک حکومتی که مردم سالاری را در درون خود دارد به مخالفت و کارشکنی می پردازد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به اینکه وارد یکی از گره گشایی های مهم در اداره کشور شده ایم، گفت: آن مسئله این است که خط فاصل بین دولت و مجلس کجاست؟ یعنی در قانونگذاری دولت تا کجا می تواند در قوانین مشارکت داشته باشد و مجلس شورای اسلامی تا چه میزان می تواند لوایح را تغییر دهد.

وی با اشاره به گلایه برخی از دولت ها در ۳۷ سال اخیر از تغییر لوایح در مجلس گفت: از آن طرف نیز مجلسی ها مدعی بودند که اگر قانونی نوشته می شود که به مذاق دولت خوش نمی آید آن را اجرا نمی کند.

رضایی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب با مشاوره های خود این موضوع را به مشورت مجمع تشخیص مصلحت نظام گذاشته اند، تصریح کرد: ما در دبیرخانه و مجمع، جلسات زیادی را با اعضای دولت و مجلس گذاشتیم و یک متنی تنظیم شد و می خواهیم حد و حدود اختیارات مجلس و دولت را در قانونگذاری تعیین کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مسائل مهمی را در دستور کار داریم، افزود: در مصوبه اول ما قید کردیم که توجه به موازین اسلامی، قانون اساسی و سیاست های کلان باید به عنوان اصلی ترین منشاء قانونگذاری در تنظیم و تصویب طرح ها رعایت شود.

وی ادامه داد: دومین نکته اینکه تصویب کرده ایم که سازوکار لازم برای تضمین عدم مغایرت مصوبات مراجع قانونی و مقررات لازم الاجرا با موازین اسلامی و قانون اساسی و انطباق و عدم مغایرت آنها با سیاست کلی نظام، رعایت شود.

رضایی با تاکید بر اینکه ما شوراهایی داریم که مقررات تصویب می کنند، گفت: این مقررات باید مطابق با شرع و قانون اساسی باشد و هم در بند سوم که ما تصویب کرده ایم حدود اختیار و صلاحیت مراجع وضع قوانین و مقررات لازم الاجرا را به طور مشخص تعیین تکلیف کرده ایم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این سوال که آیا شورای انقلاب فرهنگی می تواند قانون تصویب کند و یا اینکه باید در حد مقررات اقدام کند، تصریح کرد: خیلی از دستگاه ها هم اکنون مقررات تصویب می کنند اما در حد قانون مجلس است.

وی ادامه داد: در حقیقت می توان گفت اختلافات بین مجلس و دولت و یا بین رئیس جمهور با برخی از مراجع دیگر، مثل قوه قضائیه؛ منحل شدن وزارتخانه ها و یا تشکیل وزارتخانه جدید و میزان دخالت مجلس در حدود اصلاحاتی که باید در برنامه، بودجه و لوایح دولت انجام دهد، مجموعه مسائلی است که اگر موفق به حل آن شویم، بخش زیادی از منشاء اختلافات در کشور حل خواهد شد.

رضایی با بیان اینکه ما سه ماده را تصویب کرده ایم، تصریح کرد: همچنین امروز راجع به سه ماده دیگر بحث کردیم. مصوبات ما جنبه مشورتی دارد و تمام آنها خدمت مقام معظم رهبری می رود و ممکن است ایشان اصلاحاتی انجام داده و به قوای سه گانه ابلاغ کنند.

کد خبر 3670103

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =