رضایت‌مندی ۸۰ درصدی از نظام سلامت به دست آمده است

زنجان- معاون هماهنگی، برنامه‌ریزی و امور حقوقی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در روند اجرای طرح تحول سلامت در حوزه رضایت‌مندی به نتیجه بیش از ۸۰ درصدی رسیده ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، طاهر موهبتی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران در محل سالن اجتماعات روزبه بیمارستان آیت الله موسوی شهر زنجان، بابیان اینکه در راستای اعتلای سلامت در جامعه اقدامات خوبی در حوزه پیشگیری انجام‌شده است، افزود: بیش از ۲۴ میلیون نفر از ساکنان حاشیه شهرها تحت پوشش خدمات نوین نظام سلامت قرار گرفته‌اند. 

معاون هماهنگی، برنامه‌ریزی و امور حقوقی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به برنامه‌ریزی ضرورت گرفته توسط وزارت بهداشت درزمینهٔ توسعه خانه‌های بهداشت ادامه داد: راه‌اندازی بیش از دو هزار خانه بهداشت از اقدامات وزارت بهداشت برای پیشگیری و رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان است.

موهبتی تصریح کرد: احداث مجتمع‌های خانه سلامت از اقدامات تاثیرگذار و مهم در بخش پیشگیری از بیماری ها است.

وی با تأکید بر اینکه کار پیشگیری بسیار زمان‌بر است، افزود: بسیاری از شاخص‌های پیشگیری یک‌ساله و در مدت کوتاه انجام نمی‌شوند و اتفاقاتی که در بخش بهداشت می‌افتد ملموس نیستند.

موهبتی با اشاره به روند اجرای طرح تحول سلامت، توفیقات این طرح را در راستای توسعه و ارتقاء سرانه‌های بهداشت و درمان در کشور مطلوب عنوان کرد و گفت: هزینه مردم باید در این طرح از ۷۰ درصد به ۳۰ درصد برسد، این امر در بخش بستری تحقق پیداکرده است و از ۳۷ درصد به سه در صد در روستاها و ۶ درصد در شهرها رسیده است ولی در برنامه پنجم توسعه باید این هزینه‌ها به ۳۰ درصد کاهش یابد.

معاون هماهنگی، برنامه‌ریزی و امور حقوقی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با همه فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته هنوز نتوانسته‌ایم در بخش سلامت به کاهش ۳۰ درصدی برسیم، ازاین‌رو در حوزه خدمات بخش خصوصی و دندان‌پزشکی باید بیمه‌های تکمیلی وارد کار شوند ولی بااین‌وجود رضایت‌مندی بیش از ۸۰ درصدی به نتیجه رسیده است.

موهبتی افزود: از میزان ۴۸۰۰ میلیارد ریالی یارانه‌ها تنها ۷۰۰ میلیارد ریال به بخش سلامت تعلق‌گرفته است و این رقم تنها ۱۵ درصد از مبلغ یارانه را شامل می‌شود.

معاون هماهنگی، برنامه‌ریزی و امور حقوقی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اینکه «باید کاری کنیم تا بیمار نگرانی جز بیماری را نداشته باشد»، افزود: این نگاه و سیاست باید در همه حوزه‌ها بخصوص در بخش خدمات دنبال شود.

 

کد خبر 3670140

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =