امید رشیدی به عنوان رئیس کانون وکلای کردستان انتخاب شد

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر شنبه با حضور مسئولان دستگاه قضا و وکلا مراسم معرفی رئیس جدید کانون وکلا انجام شد و امید رشیدی به عنوان رئیس کانون وکلا کردستان انتخاب شد.

رئیس جدید کانون وکلای کردستان گفت: انتظار می رود با تشریک مساعی بین وکلا و مجموعه دادگستری استان شاهد ارتقای شان و احترام وکلای استان و رفع بخشی از دغدغه ها و مشکلات آن ها باشیم.
 
امید رشیدی اظهار داشت:  بر اساس قانون، وکلا حق استخدام در هیچ کدام از دستگاه های دولتی را ندارند و در ردیف بودجه کشوری هم اعتباری برای آن ها در نظر گرفته نشده است.
 
وی افزود: متاسفانه با وجود نبود اعتبارات دولتی برای وکلا باید هر وکیل دارای یک دفتر مستقل و نیروهای بیمه شده باشد و هر ساله نیز پنج میلیون ریال برای هزینه تمبر پروانه وکالت پرداخت کند و به صورت میانگین نیز بیش ۱۵۰ میلیون ریال مالیات به خزانه بپردازد.
 
رئیس کانون وکلای کردستان با اشاره به این مطلب که وضع مالیات های سنگین و تحمیل هزینه های متعدد بر وکلا باعث شده که سالانه تعدادی از وکلای جوان از این شغل خارج شوند، افزود: انتظار می رود با برنامه ریزی مناسب و تعامل بیشتر بستر مناسب برای فعالیت وکلای جوان فراهم شود.
 
رشیدی بیان کرد: ارتقای سطح همکاری با دادگستری و تمامی ادارات استان در قالب هم اندیشی های ماهانه و فصلی، سوق دادن وکلای جوان برای اجرای طرح وکیل خانواده در استان و تجلیل از وکلای شاخص از جمله برنامه های کانون است.
 
وی یادآور شد: باید ظرفیت های علمی و پژوهشی کانون مورد توجه قرار بگیرد و کتابخانه کانون وکلای استان گنجینه ای حقوقی در استان به شمار می آید و بیش از ۲۰ نفر از اعضای این کانون نیز به عنوان اعضای علمی در مراکز دانشگاهی استان مشغول به فعالیت هستند لذا با تکیه بر این ظرفیت ها می توانیم در ارتقای سطح آگاهی مردم تلاش کنیم.
 
رئیس کانون وکلای کردستان ادامه داد: آمادگی داریم در حاشیه شهرها و با محوریت مساجد، پوشش های معاضدتی را ایجاد کنیم و در راستای آشنایی هرچه بیشتر مردم با قوانین و مقررات حقوقی تلاش کنیم.
 
رشیدی در پایان سخنان خود گفت: در حوزه اخلاق حرفه ای و رعایت شان و احترام وکلا نیز سعی می شود نظارت را بر دادسرای انتظامی وکلا تقویت کنیم و در این مسیر نیز با تعامل با دستگاه قضا برای ارتقای شان وکلا تلاش می شود.
کد خبر 3670248

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =