بی اعتنایی برخی اعضا جلسه شورای شهر گرگان را تعطیل کرد

گرگان – جلسه شورای اسلامی شهر گرگان برای دومین بار در سه هفته اخیر به علت بی اعتنایی برخی اعضا تشکیل نشد.

به گزارش خبرنگار مهر، درحالی که خبرنگاران و شهروندان گرگانی در شنبه ای دیگر در انتظار برگزاری صحن علنی پارلمان محلی شهرستان بودند به یکباره خبر تعطیلی جلسه آنها را در بهت فرو بُرد!.

باتوجه به اینکه جلسات شورای شهر تنها یک بار در هفته به صورت رسمی و علنی برگزار می شود، انتظار می رفت و می رود که این جلسه به صورت مرتب و منظم و طبق روال معمول برگزار شود اما بازهم خبرنگاران شاهد و ناظر تعطیلی جلسه آن هم به دلایل ناموجه بودند.

در جلسه عصر شنبه این هفته که طبق اعلام قبلی می بایست از ساعت ۱۷ آغاز می شد، تنها ۶ عضو شورا حضور داشتند و شهردار گرگان نیز با تاخیر چند دقیقه ای خود را به صحن علنی رساند. نکته عجیب و قابل تامل اما غیبت هفت عضو دیگر شورا بود که آن طور که مطلع شدیم بدون هماهنگی قبلی صورت گرفته است.

زهرا نورا، علی کلاتی، علیرضا پزشکپور، فائزه عبدالهی، اسدالله کبیر و مهران فدوی به همراه حسین صادقلو شهردار و برخی مدیران شهرداری، اعضای حاضر در جلسه را تشکیل می دادند.

از آنجا که در جلسات گذشته برخی اعضا با تاخیر خود را به جلسه می رسانند این بار نیز امید می رفت اعضای غایب یک به یک وارد صحن شوند اما پس از گذشت سه ربع از زمانی که می بایست جلسه شروع شود، حتی یک عضو نیز به پارلمان محلی پای نگذاشت تا تعداد اعضا همان ۶ نفر باقی بماند.

در نهایت در ساعت ۱۷ و ۴۵ دقیقه، صبر زهرا نورا رئیس شورا به سر آمد و وی پشت تریبون رفت و ختم جلسه را اعلام کرد! نورا در جملاتی کوتاه یادآور شد که بارها به همکاران گفته ایم حداکثر تا نیم ساعت تاخیر خود را به جلسه برسانند اما اکنون ۴۵ دقیقه گذشته و عده زیادی غایب هستند.

غیبت هفت عضو به طور همزمان علاوه بر اینکه بی سابقه بوده، برای دومین بار در سه هفته اخیر صحن علنی را به تعطیلی کشانده است.

مطابق قوانین شوراها چنانچه تعداد اعضای حاضر از دو سوم مجموع کمتر باشد جلسه از حدنصاب خارج و غیررسمی تلقی می شود که این تعداد برای شورای شهر گرگان که ۱۳ عضو دارد، ۹ عضو است.

به نظر می رسد شورای چهارم در همین ابتدای سال با چالشی به نام تعطیلی جلسات مواجه شده زیرا تعطیلی و لغو صحن علنی برای دومین بار در سال ۹۵ اتفاق افتاده است. البته تشکیل نشدن جلسات هفتگی شورای دوره چهارم موضوع جدیدی نیست و سال گذشته بارها این اتفاق ناپسند پیش آمده است.

به عنوان نمونه در روزهای پایانی سال گذشته و در شرایطی که اعضا می بایست بودجه سال جاری شهر گرگان را بررسی و تصویب می کردند، به علت مشغله هایی ناشی از برگزاری انتخابات مجلس دهم جلساتی از صحن علنی تشکیل نشد.

مطمئناً غیبت غیرموجه و بدون اطلاع اعضا که منتخب مردم هستند، نشان دهنده بی توجهی و بی اعتنایی به یکی از مهم ترین نهادهای مدنی و تصمیم گیری شهر گرگان است. از آنجا که شنبه آینده نیز تعطیل رسمی است، مشخص نیست آیا جلسه فوق العاده ای برای بررسی نامه ها و لوایح انباشته شده شهروندان برگزار خواهد شد یا خیر؟

کد خبر 3670461

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =