تجهيز دانشگاه هاي دولتي و آزاد مهمترين نياز استان اردبيل است / اردبيل نيازمند احداث مراكز تحقيقاتي است

تجهيز دانشگاه هاي دولتي و آزاد يكي از مهمترين نيازهاي مردم استان اردبيل در بحث آموزش عالي است و انتظار مي رود هيئت دولت در سفر به اين استان توجه ويژه اي به اين مقوله داشته باشند.

ولي آذروش در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي مهر افزود: با توجه به آن كه اعتبارات لازم در بحث آموزش عالي به استان اردبيل اختصاص داده نشده است و اين استان نسبت به ساير استان هاي كشور مظلوم واقع شده بايد برنامه ريزي هاي لازم براي ارائه تجهيزات و خدمات لازم به مراكز آموزش عالي اين استان صورت گيرد.

وي اظهار داشت:  لزوم احداث مراكز دانشگاهي جديد به خصوص دانشگاه فني و مهندسي با اختصاص بودجه هاي لازم در استان اردبيل و شهرستان هاي آن به خوبي مشهود است كه دولت بايد برنامه ريزي هاي لازم را در بحث مسائل اجرايي آن انجام دهد.

نماينده مردم اردبيل در مجلس شوراي اسلامي خاطر نشان كرد: مردم اردبيل به خصوص قشر دانشگاهي اين استان با توجه به دانشگاهي بودن رئيس جمهور انتظار دارند به مسئله آموزش و پژوهش در اين استان كه بسيار مظلوم واقع شده است توجه ويژه اي صورت گيرد.

آذروش تاكيد كرد: دانشگاهيان و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي راه اندازي رشته هاي جديد در مجموعه دانشگاه هاي استان را با جديتي خاص دنبال مي كنند تا علاوه بر دانشجويان بومي دانشجويان استان هاي اطراف نيز بتوانند اردبيل را به عنوان يكي از مراكز مهم علمي كشور انتخاب كنند.

مخبر كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي گفت: بحث پژوهش و تحقيقات نه تنها در استان اردبيل بلكه در تمامي كشور در آخرين درجه اهميت قرار دارد. مردم اردبيل انتظار دارند كه با حضور رئيس جمهور اعتبارات لازم براي ساخت مراكز تحقيقاتي و پژوهشي فراهم شود زيرا تا امروز جاي اين مراكز در اين استان خالي بوده است.

کد خبر 367070

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =