صیانت از حقوق مردم تعبیر به رویکرد پوپولیستی نشود

رئیس کمیسیون سلامت گفت: اگر از حقوق مردم صیانت می کنم از آن تعبیر به رویکرد پوپولیستی و عوام فریبی نشود، این بی انصافی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، رحمت اله حافظی در جلسه امروز شورای شهر تهران با بیان اینکه در مورد صیانت از باغات، اعلام شده قانون بالادستی مصوبه شورای انقلاب، قوی تر است، گفت: مگر ما می خواهیم قانون را تغییر دهیم. این قانون سرجای خود باقی خواهد ماند و پیشنهاد کمیسیون سلامت، اصلاح دستورالعمل اجرایی قانون است. این گونه اظهار نظرها نشان از بی اطلاعی است، از سالها قبل تا امروز با استناد به این قانون، ساخت و ساز در باغات انجام می شد و امروز ما می گوییم روش ساخت و ساز در باغات باید تغییر یابد.

وی با بیان اینکه روش فعلی ساخت و ساز در باغات منجر به تاراج باغات شهر تهران شده است، تاکید کرد: بر اساس مصوبه الزامات اجرایی ساخت و ساز در باغات و دستورالعمل ماده ۱۴ پیوست طرح جامع، به مالک اجازه داده می شود که در ۳۰ درصد مساحت باغ ساخت و ساز صورت گیرد همچنین مطابق با این مصوبه ۴۵ درصد از مساحت باغ در منفی دو طبقه گودبرداری و در ارتفاع نیز از ۱۱ تا ۲۱ طبقه ساخته شود. البته در ساخت و سازهای بالای ۱۱ طبقه، مجوز کمیسیون ماده ۵ الزامی است. در عمل با انجام عملیات ساخت و ساز، بیش از ۷۰ درصد باغ از بین می رود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه به استناد قانون حفظ و گسترش فضای سبز و آیین نامه ذیل آن ساخت و ساز در باغات نباید صورت گیرد، افزود: نظر کارشناسی کمیسیون سلامت شورای شهر صدور مجوز ۲ تا ۳ طبقه در باغات است. برخی از دوستان این اظهار نظر کارشناسی را بی عدالتی تعبیر می کنند. اگر چینین اعتقادی دارید آن زمانی که خدمت مقام معظم رهبری بودید باید این بی عدالتی را اعلام می کردید نه هم اکنون. ۲۰ سال مکرر تذکر داده می شود، آن زمان نگفتید این بی عدالتی است. با این شرایط و رفتارها داعیه تبعیت از ولایت و رهبری را دارید؟

حافظی دسترسی آزاد مردم به اطلاعات را حق مسلم شهروندان دانست و گفت: شورای شهر سلیمانیه به شهروندان اجازه می دهد تا در صحن شورا نظاره گر عملکرد شورا باشند. حتی در دفتر رئیس شورا و تمام بخش های شورا، دوربین نصب شده و در لابی شورا قابل رویت است. اگر صحبت از شفافیت است این فضا را ایجاد کنید.

وی با بیان اینکه اگر همه اعضا از کلیات و جزئیات طرح صیانت از باغات دفاع کرده اند، جای نگرانی وجود ندارد، اظهار کرد: می توان برای روشن سازی، متن مذاکرات را در اختیار افکار عمومی قرار داد.

حافظی همچنین اعلام کرد: از دو سال پیش تذکرات و انتقاداتم را نسبت به عملکرد شهرداری و حتی شورای شهر تهران اعلام کردم، اگر از حقوق مردم صیانت می کنم از آن تعبیر به رویکرد پوپولیستی و عوام فریبی نشود، این بی انصافی است.

حافظی همچنین به اظهار نظر یکی از اعضای شورای شهر در جلسه گذشته در مورد کارشناسان نیز افزود: به کارشناسان صفت ناشایستی نسبت داده شد، این در حالی است که کارشناسان بزرگترین سرمایه هر دستگاه و سازمانی هستند، سرمایه و ارزش شورای شهر تهران به ساختمان ۸ طبقه آن نیست بلکه به نیروی کارشناسی آن است که در اختیار دارد، این را باید قدر بدانیم. نیروهای کارشناسی وظیفه دارند بدون جهت گیری و نگرش سیاسی با نقد شرایط موجود افق های آینده را ترسیم کنند.

وی ادامه داد: مدیران به مدد این سرمایه های انسانی است که می توانند کارها را پیش ببرند، ما به سرمایه انسانی نیازمند هستیم از این رو نظرات کارشناسی را فرصت تلقی کنیم نه تهدید. با واکنش های غلط، دلسردی و انزوای کارشناسان را فراهم نکنیم، البته مدیران هم بایستی به اخلاق پوزش طلبانه پای بند باشند.

کد خبر 3671309

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =