بازارچه دائمی توانمندی های بانوان در قزوین راه اندازی می شود

قزوین-مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: به منظور حمایت از اشتغال و کمک به اقتصاد خانواده ها، بازارچه دائمی توانمندی‌های بانوان در سرای سعدالسلطنه قزوین راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مریم بیدخام روز پنجشنبه در نشست جمعی از تشکلهای مردم نهاد استان که در استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: تقویت سازمان های مردم نهاد، از اهداف دولت تدبیر و امید است و در استان نیز تلاش می کنیم این نهادهای مردمی حمایت شوند.

وی افزود: تقویت جایگاه سازمان های مردم نهاد در جامعه از موجب افزایش مشارکت عمومی در جامعه می شود و به موفقیت در کار نیز کمک می کند.

بیدخام تصریح کرد: ایجاد شبکه تخصصی ارتباطی در حوزه زنان و خانواده  و سازمان‌های مردم نهاد به منظور تعامل و هم‌افزایی بیشتر تشکل‌های مردمی با یکدیگر و نهادهای دولتی ضروری است و با کمک مردم ممصم هستیم این کار صورت گیرد.

وی ایجاد بانک جامع اطلاعاتی سمن ها و سازمان های مردم نهاد را در استان امری ضروری دانست و افزود: در دولت یازدهم زمینه ایجاد سازمان های مردم نهاد تسهیل شده و دولت با بهبود شرایط به دنبال توسعه و تقویت فعالیت تشکل های غیردولتی است.

مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: در سال‌های اخیر در راستای شناسایی و ارتقاء  توانمندی‌های بانوان در استان اقدامات خوبی صورت گرفته و رویکرد ما این است بتوانیم در زمینه توان ‌افزایی هر چه بیشتر بانوان در مناطق مختلف استان و آسیب‌ شناسی فعالیت‌های آنها اقدام کنیم.

وی توسعه و ارتقاء فعالیت‌ها و مشارکت‌ های بانوان استان را از جمله برنامه‌های اولویت‌دار و مورد حمایت استانداری برشمرد و افزود: با این امر گامی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان برداشته می‌شود چرا که بهره ‌گیری از توانمندی‌های بانوان که نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند، می‌تواند توسعه تولیدات بومی را به دنبال داشته باشد.

مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین از راه اندازی بازارچه دائمی توانمندیهای بانوان در سرای سعدالسلطنه قزوین در آینده نزدیک هم خبر داد و گفت: با همکاری شهرداری مقرر شده تا مکانی در اختیار بانوان توانمند قرار گیرد و این افراد بتوانند در کنار امور خانواده از ظرفیت ها و توانمندی های خود در امور اقتصادی استفاده کنند.

وی بیان کرد: راه اندازی بازارچه های محلی در پارک های شهر و ایجاد مجتمع های رفاهی توسط بانوان از کارهای است که به اقتصاد  و اشتغال بانوان هم کمک می کند.

بیدخام اظهارداشت: ایجاد بازارچه‌های دائمی خود اشتغالی برای بانوان کارآفرین و زنان روستایی و سرپرست خانوار استان ضروری است و این امر موجب ایجاد اشتغال و کمک به رونق اقتصادی خانواده ها خواهد شد.

وی تصریح کرد:دولت تدبیر وامید توجه زیادی به حضور بانوان در عرصه اجتماعی دارد و تلاش می کند فعالیت این گروه در حوزه اقتصادی محقق شود.

مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری قزوین در ادامه با اشاره به حضور ۴۰ تشکل مردم نهاد استان در هشتمین نشست منطقه‌ای توانمند سازی سمن‌های حوزه بانوان و خانواده که در اردیبهشت ماه سالجاری به میزبانی اراک برگزار شد گفت: حضور بانوان قزوینی در این نشست بسیار چشمگیر بود که بازخورد این همایش باید منجر به ایجاد شبکه های تخصصی در حوزه های مختلف شود.

وی یادآورشد: باید زمینه شناسایی استعداد ها و توانمندیهای بانوان در بخش های مختلف فراهم شود و با ایجاد بسترهای مناسب و ارائه طرح ها و ایده های خوب زمینه فعالیت این قشر از جامعه را در بخش های مختلف فراهم کرد.

کد خبر 3675565

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =