واحدهای تولیدی نیمه فعال کرمان ساماندهی می شود

جیرفت - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان از ساماندهی واحدهای تولیدی نیمه فعال و راکد در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر رودری ظهر شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان های جیرفت و عنبرآباد اظهار داشت: کرمان به عنوان سومین استان پایلوت شده اقتصاد مقاومتی در کشور انتخاب شده است و این امر با نگاه ویژه دولت و رئیس جمهور به واسطه اقدامات قبلی انجام شده استان و برنامه های آتی، اتفاق افتاد.

وی افزود: شالوده اصلی کار در اقتصاد مقاومتی بر مشارکت مردم و توان بخش خصوصی و درون زایی اقتصاد ملی، منطقه ای و ناحیه ای است.

رودری گفت: در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور ۵۸ برنامه ملی مشخص شده که هر کدام پروژه های مختلفی را راهبری می کند که یکی از نمونه های آن، بحث ساماندهی و تعیین تکلیف واحدهای راکد و نیمه فعال است.

وی بیان کرد: هفت هزار و ۵۰۰ واحد نیمه فعال در کشور باید ساماندهی شود که در استان کرمان نیز کار در حال انجام است و براساس ساز و کار تعریف شده، پیش می رود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان ابراز داشت: پروژه ها در برش شهرستانی، در قالب پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی تعریف شده اند و برنامه زمان بندی و ساز و کار اجرایی آن مشخص  شده است و  بر این مبنا هر هفته گزارش کار به ستاد فرماندهی استان ارائه شود.

وی گفت: اقدامات خوبی در احصاء نیازها، توانمندی ها و ظرفیت هایی که در هر منطقه داریم صورت گرفته است و طرح های مختلفی در استان با ۱۴۴ هزار میلیارد تومان در بخش های متنوع با تفاهمنامه ۷۵ هزار میلیارد تومان آن منعقد شده که کار بی سابقه ای در کشور به شمار می رود.

رودری افزود: جلسات اقتصاد مقاومتی استان کرمان به سمت و سوی اجرایی و رویکرد حل مسئله پیش می رود و مشکلات حوزه سرمایه گذاری در جلسات مطرح و پیگیری می شود و در صورت قابل حل بودن در استان صورتجلسه شده و در غیر اینصورت به مرکز ارجاع داده می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: مسئولان مربوطه کشور هر سه هفته یک بار به استان سفر خواهند کرد و فرصت خوبی است که طرح موضوع و مشکلات را دنبال و حل کنیم.

کد خبر 3683119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =