ازشرق آسیاتاشرق هرمزگان/کره ای هاآماده سرمایه گذاری درمیناب هستند

میناب - پس از امضای برجام و رفع تحریم های سرمایه گذاری، بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی برای حضور در ایران و سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی و تجاری راهی استانهای مختلف ایران شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، با آغاز حضور سرمایه گذاران خارجی در ایران، استان هرمزگان به لحاظ دارا بودن شرایط مناسب سرمایه گذاری در حوزه های انرژی، اقتصادی، تجاری مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است. طی یک سال اخیر سرمایه گذاران مختلف ایتالیایی، ژاپنی، کره ای، چینی، کانادایی و هندی به استان هرمزگان سفر کرده اند.

سرمایه گذار شرکت هولدینگ جلگه های آفتابی کره جنوبی گفت: رفع تحریم ها سبب ایجاد موقعیت های مناسبی برای سرمایه گذاری در استان هرمزگان و شهرستان میناب شده است.

دکتر سو سرمایه گذار شرکت هولدینگ جلگه های آفتابی کشور کره جنوبی که برای ایجاد روابط مناسب و فرصتهای شغلی به استان هرمزگان و شهرستان میناب سفر کرده بود در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه استان هرمزگان از فرصتهای مناسب اقتصادی بهره می برد گفت: شرکت ما در سالهای گذشته به دلیل وجود تحریم های اقتصادی موفق به فعالیت در ایران نشده است.

سو بیان داشت: استان هرمزگان به دلیل داشتن موقعیت ویژه حمل ونقل دریابی مکانی مناسب برای سرمایه گذاری است که سرمایه گذاران داخلی و خارجی می توانند از این فرصت استفاده کنند.

این سرمایه گذار خارجی عنوان کرد: شرکت ما در حوزه اکتشافات وبهره برداری از معادن فعالیت اقتصادی می کند که می تواند در استان هرمزگان در این بخش با مشارکت سرمایه گذار ایرانی جهت بهره برداری از معادن فعالیتهای ویژه ای داشته باشد.

سرمایه گذار شرکت هولدینگ جلگه های آفتابی عنوان کرد: برای بهره برداری از معادن شهرستان میناب و با مشارکت های بین المللی، کشورهایی نظیر چین ، ژاپن ، کره و تایوان نیز در این حوزه می توانند فعالیت داشته باشند.

شهرستان میناب منطقه ای خاص برای سرمایه گذاری است

مسعود پاکزاد مدیر کل جذب سرمایه گذاری استانداری هرمزگان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: شهرستان میناب منطقه ای خاص از لحاظ ارائه تسهیلات برای سرمایه گذاری از سوی دولت با مدیریت عالی استاندار است.

پاکزاد گفت: از جمله حمایتهای اقتصادی برای سرمایه گذاران معافیت مالی ۱۰ساله برای فعالیتهای صنعتی و معافیت ۱۳ ساله برای بهره برداری و تولید است.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از حمایتها از سرمایه گذاران در حوزه صادرات محصولات است که با ایجاد ارزش افزوده بسته های حمایتی ویژه ای از سوی دولت تدارک  دیده شده است.

 آماده هرگونه همکاری با سرمایه گذاران با رویکرد تحول اقتصادی در منطقه هستیم

ابوذر مهدی نخعی فرماندار شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه دولت تدبیر و امید تاکید ویژه ای برای حمایت از سرمایه گذاران دارد گفت: ارائه تسهیلات ویژه حمایتی برای سرمایه گذاران از جمله همکاریهایی است که دولت با آنها در منطقه دارد.

نخعی بیان داشت: در راستای ایجاد طرح توسعه سواحل مکران حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران در حوزه های مختلف با ایجاد زیر ساختهای لازم مورد تاکید  مسئولان استانی و شهرستان است.

کد خبر 3683519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =