شاخص های توزیع اعتبارات تملک و دارایی خراسان جنوبی به تصویب رسید

بیرجند- در شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان جنوبی شاخص های توزیع اعتبارات تملک و دارایی های استان به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین دستور کار شورای برنامه ریزی و توسعه استان بررسی شاخص های توزیع اعتبارات استان بود که بعد از بررسی نظرات و رای گیری این شاخص ها با اخذ ۲۰ رای موافق و هفت رای مخالف از ۲۱ رای به تصویب رسید.

سرپرست معاونت هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی در این ارتباط اظهار کرد: هرساله توزیع اعتبارات استان بر اساس سه شاخص عمده جمعیت، مساحت و عدم برخورداری  بین شهرستان ها توزیع می شود.

حمید جهان شاهی ادامه داد: بر اساس الگوی همه ساله جمعیت ۶۰ درصد، مساحت ۱۵ درصد و محرومیت نیز ۲۵ درصد در اختصاص اعتبارات در نظر گرفته می شود.

وی با اشاره به بازنگری شاخص های توزیع اعتبارات در سال گذشته، بیان کرد: بعد از بازنگری شاخص های توزیع اعتبارات استان از ۱۲۰ شاخص به ۱۹۷ شاخص ارتقاء داده شد.

وی با بیان اینکه در سال جاری نیز با حفظ عناوین اقلام اطلاعاتی از دستگاه های اجرایی استان گرفته شد، عنوان داشت: در این راستا جمع بندی شاخص ها انجام و این جمع بندی برای فرمانداری ها نیز ارسال شد تا فرمانداران نیز جمع بندی نهایی خود را تا تاریخ یکم تیرماه ارسال کنند.

تصویب ۱۴ پروژه زیربنایی استان

سرپرست معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر این شاخص ها در حد قابل قبول نیاز شهرستان ها را در برمی گیرد، عنوان داشت:  با توجه به شاخص های در نظر گرفته شده شهرستان بیرجند نسبت به سایر شهرستان ها بهره بیشتری از اعتبارات خواهد برد.

جهان شاهی با بیان اینکه موضوع اقتصاد مقاومتی نیز در فصل برنامه ها لحاظ خواهد شد، گفت: شهرک صنعتی خوسف نیز به عنوان یکی از پروژه های استانی در نظر گرفته شده و به آن اعتبار اختصاص می یابد.

بررسی ۱۴ مصوبه کارگروه امور زیربنایی استان نیز یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که در نهایت به تصویب اعضا رسید.

احداث مجتمع خدماتی رفاهی در سه راهی روم، احداث پیست موتور سواری در فردوس، مجتمع گردشگری در عشق آباد طبس، احداث آرامستان سربیشه، مرکز خدماتی رفاهی در سربیشه، مجتمع گردشگری در روستای محمدآباد و احداث مجتمع گردشگری در سرایان از جمله این مصوبات بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی در این ارتباط گفت: عمده این مصوبات طرح هایی است که با هدف ارتقاء گردشگری در نظر گرفته شده است.

حسن رمضانی با بیان اینکه بخش هایی از این طرح ها تاسیساتی بوده که توسط راه و شهرسازی مجوز داده شده است، بیان کرد: این طرح ها به دلیل قرار گرفتن در حاشیه جاده ها نقش بسزایی در حوزه گردشگری دارد.

وی ادامه داد: بخش دیگری نیز مربوط به زیرساخت های گردشگری در کنار بناهای تاریخی و جاذبه های گرشگری است که باید در این جلسه به تصویب برسد.

کد خبر 3697190

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =