ناگفته های استاندار از تغییرش/آمارهای بیکاری اروپایی خراسان جنوبی

بیرجند- تشبیه خراسان جنوبی به اروپا توسط نماینده مردم طبس و ناگفته های استاندار از جابجایی اش از حاشیه های شورای برنامه ریزی استان بود.

به گزارش خبرنگار مهر، شورای برنامه ریزی و توسعه استان صبح سه شنبه با حضور استاندار خراسان جنوبی، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد که با حاشیه های جالبی نیز همراه بود.

نخستین حاشیه این جلسه حضور استاندار در حقیقت خلع شده استان بود که بسیاری تصور می کردند دیگر کار مدیریتی را در استان رها کرده و منتظر برگزاری مراسم تودیع و معارفه خواهد بود که البته استاندار با حضور خود به آن خاتمه داد.

هرچند تا قبل از معرفی استاندار جدید، خدمتگزار از تصمیم وزارت کشور برای تغییر مدیریتی در استان اظهار بی اطلاعی کرده بود اما در این جلسه اظهارتی متفاوت داشت.

دوست داشتم بیشتر به مردم خراسان جنوبی خدمت کنم

استاندار خراسان جنوبی در این جلسه با اشاره به اینکه از چند مدت قبل در مورد تغییرش اطلاع داشته است، گفت: البته این موضوع ذره ای از احساس مسئولیتم در برابر مردم کم نکرد و تا لحظه آخر به دنبال کار مردم هستم.

وجه اله خدمتگزار ادامه داد: حتی هفته گذشته با وجود اطلاع از تغییراتی که قرار است در استان رخ دهد با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور جلسه ای داشتیم و در آن جلسه به صورت جدی مصوبات سفر هیئت دولت به خراسان جنوبی پیگیری شد که نوبخت معاون رئیس جمهور برای تحقق آن در سال جاری قول مساعد دادند.

وی، مردم خراسان جنوبی را مردمی متدین، ولایت مدار و حامی دولت عنوان کرد و گفت: خدمت به این مردم برای من یک افتخار بود و دوست داشتم بیشتر به این مردم خدمت کنم.

اگر آمارهای بیکاری در استان درست باشد من کارم را رها می کنم

موضوع بررسی شاخص های توزیع اعتبارات استان نیز یکی دیگر از دستور کارهای شورای برنامه ریزی و توسعه استان بود که البته با انتقاد برخی از حاضران نیز روبه رو بود.

یکی از مهمترین انتقادها به این شاخص ها، انتقاد از درصدهای ارائه شده در آن بود که نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان آن را مطرح کرد.

محمدرضا امیرحسنخانی با بیان اینکه در این شاخص ها نرخ بیکاری در شهرستان فردوس پنج درصد و در نهبندان ۹ درصد اعلام شده است، گفت: با این حساب نرخ بیکاری در استان از نرخ بیکاری در کشور پایین تر است که این قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه این شاخص ها اطلاعات پایه ای برای استان بوده و قرار است اعتبارات استان بر اساس آن توزیع شود، ادامه داد: ما به هر جایی در حوزه انتخابیه خود که سر می زنیم با کوهی از بیکاران روبه رو می شویم، پس این آمارها از کجا آمده است؟

وی با بیان اینکه با این آمار فکر کنم اینجا اروپاست به جای خراسان جنوبی، ادامه داد: اگر واقعا نرخ بیکاری در فردوس پنج درصد و در بشرویه چهار درصد باشد من کار خود را رها می کنم، اصلا این آمار درست نیست.

البته شاخص های توزیع اعتبارات استان با اخذ ۲۰ رای موافق از ۲۷ رای جمع آوری و به تصویب رسید که این نیز با واکنش هایی از سوی مدیران کل روبه رو بود.

در این جلسه مدیران با طرح این سوال که آیا فرمانداران به عنوان عضو مدعو حق رای دارند یا نه؟، گفتند: اگر قرار است آن ها نیز حق رای داشته باشند باید در تمامی جلسات شرکت کنند نه اینکه در برخی جلسات این چنینی فرمانداران دعوت می شوند.

البته این اعتراض نیز با رد جهانشاهی سرپرست معاون هماهنگی برنامه بودجه و مدیریت برنامه ریزی روبه رو شد و گفته شد: فرمانداران در خصوص موضوعی که به آن ها مربوط است دعوت و حق رأی دارند.

گفتنی است در این جلسه حتی یکی از مدیران کل نسبت به اینکه چرا اعضای مدعو جلسه در ردیف جلو نشسته اند و اعضای اصلی شورا که باید نظر بدهند در ردیف های عقب نشسته اند، اعتراض کرد که هر چند استاندار این اعتراض را قابل قبول دانست اما پاسخ کنایه آمیزی نیز برای آن داشت.

استاندار با لبخندی در پاسخ به این اعتراض گفت: ما همه با هم همکار هستیم و باید مسائل را با همکاری هم به پیش ببریم البته اگر برخی دوستان نسبت به این موضوع اعتراض دارند می توانند از شنبه بجای من در این صندلی بنشینند.

کد خبر 3697317

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =