قطع درختان سطح شهر زنجان توسط شهرداری تخلف است

زنجان - رئيس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: قطع درختان سطح شهر با تشخيص يك كارشناس و تعيين عدد و رقم ريالی تخلف بوده و شايسته شهر و شهرداری زنجان نيست.

به گزارش خبرگزاری مهر  به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر زنجان ، سعید امیدی در جلسه رسمی این شورا اظهار داشت: هرگونه قطع درخت باید به تصویب كمیته قطع اشجار رسیده و در صورت تصویب با نصب بنرهایی كلیه دلایل و استنادات قانونی به همراه خلاصه ای از صورتجلسه مربوطه به اطلاع شهروندان برسد.

وی افزود: از شهردار زنجان انتظار داریم این موضوع را ساماندهی کرده و از تكرار موارد مشابه جلوگیری کند.

رئیس شورای اسلامی شهر  زنجان با اشاره به تصویب چارت جدید شهرداری زنجان توسط وزارت كشور گفت: طبق این چارت جدید ادغام هایی در سازمان های زیر مجموعه شهرداری صورت خواهد پذیرفت.

امیدی افزود: با توجه به اینكه همه سازمان ها موظفند در تا پایان سالجاری پاسخگوی بودجه سال ۹۵ خود بوده و اقدامات خود را با برنامه چشم انداز شهر زنجان منطبق کنند ضروری است روند قانونی این ادغام ها سرعت بیشتری به خود گیرد.

وی در ادامه با اشاره به بازدید اعضای این شورا از مجموعه جهاد دانشگاهی استان زنجان اظهار داشت: جهاد دانشگاهی استان زنجان یكی از مراكز مهم و معتبر علمی و پژوهشی بوده و همكاری شهرداری زنجان با این مجموعه می تواند نقش بسزایی در افزایش بهره وری مدیریت شهری داشته باشد.

امیدی افزود: برگزاری دوره های آموزشی برای كاركنان، حوزه فناوری اطلاعات، اتوماسیون اداری و شهرسازی، ساماندهی تبلیغات شهری، مدیریت پسماند و مباحث مربوط به افكار سنجی و استفاده از نظرات شهروندان از جمله موضوعات مورد همكاری است.

رئیس كمیسیون نظارت و پیگیری شورا نیز در این جلسه ضمن تأكید بر بررسی مصوبات ابلاغی به شهرداری گفت: در بخش اجرایی ، نظارت كافی وجود نداشته و باید تمام مسائل برای شهروندان شفاف سازی شود.

محمد محمدی شرط موفقیت مدیران را بهاء دادن به كاركنان و كارشناسان مجموعه عنوان كرد و افزود: باید انگیزه لازم برای كارمندان مجموعه مدیریت شهری ایجاد شود.

وی با اشاره به عدم تدوین لایحه مربوط به برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز توسط شهرداری گفت: در ورودی گاوازنگ ساخت و سازهای غیر مجازی در حال اجرا است كه نیازمند پیگیری بوده و باید تمامی دستگاه ها برای حفظ حریم شهر همكاری های لازم را داشته باشند.

محمدی در خصوص تحقق بودجه اظهار داشت: شهرداری زنجان در سال گذشته عملكرد قابل قبولی نداشته و برای تحقق مناسب بودجه در سالجاری باید اقدامات كارشناسی صورت گرفته و برای درآمد و هزینه، برش های سه ماهه تهیه شود.

رئیس كمیسیون مناسب سازی معابر شهری شورای شهر زنجان نیز در این جلسه با اشاره به واگذاری استندهای تبلیغاتی به بخش خصوصی گفت: كلیه مراحل این واگذاری  باید به شورای اسلامی شهر نیز ارسال شوند.

پریسا شعبانی در خصوص وضعیت عمرانی شهرك پونك افزود: كانال ضلع غربی مجتمع رضوان ریزش کرده و خطراتی را برای ساكنین این منطقه بوجود آورده است كه نیازمند اقدام سریع است.

رئیس كمیسیون حمل و نقل عمومی ، ترافیك و خدمات شهری شورا شهر زنجان نیز در این جلسه با اشاره به عدم تشكیل كمیته قطع اشجار طی شش ماه گذشته اظهار داشت: باید نظرات معاونت شهرسازی در مصوبات این كمیته لحاظ شود چرا كه كارشناسان فضای سبز فاقد تخصص مربوط با حوزه شهرسازی هستند.

معصومه حمزه تبار در خصوص پرداخت نشدن حقوق كاركنان بخش خصوصی شاغل در مجموعه مدیریت شهری گفت: شركت پیمانكار این مبالغ را از شهرداری گرفته و به قصد سودجویی در حساب خود نگه می دارند.

وی تصریح كرد: شهرداری باید نسبت به این موضوع و رفع مشكلات كاركنان بخش خصوصی اقدام لازم را در اسرع وقت انجام دهد.

کد خبر 3697474

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =