۲۰ پروژه دولتی در استان همدان آماده واگذاری به بخش خصوصی است

همدان - معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان گفت: ۲۰ پروژه دولتی در استان همدان آماده واگذاری به بخش خصوصی است و آگهی آنها منتشر و فراخوان لازم داده شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمهدی وفایی ظهر سه شنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همدان اظهار داشت: ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبارات مربوط به حقوق و مزایای کارکنان دولت و ۹۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبارات مربوط به سایر هزینه‌های جاری به استان همدان ابلاغ شده که در مجموع به ۲۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

وفایی با بیان اینکه میزان اعتبارات تملک دارایی استان همدان ۱۳۳ میلیارد تومان است، گفت: ۹۶ میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی و ۲۲ میلیارد تومان اعتبارات سهم دو درصد نفت گاز از جمله ردیف‌های اعتباری بودجه عمرانی امسال محسوب می‌شود.

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان با بیان اینکه درآمدهای استان همدان ۵۸۹ میلیارد تومان مصوب شده و در کنار این میزان ۲۱ میلیارد تومان نیز درآمد اختصاصی مصوب شده است، گفت: اعتبارات تملک دارایی و عمرانی استان همدان ۱.۳ درصد اعتبارات کشور است.

وی با بیان اینکه ۱۶ درصد اعتبارات بین استان‌ها توزیع شده و مابقی در وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها متمرکز است، گفت: مدیران باید پیگیری جذب اعتبارات متمرکز کشوری برای استان همدان باشند.

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان یادآور شد: ۱۹۲ میلیارد تومان نیز از محل اعتبارات مربوط به طرح توازن منطقه‌ای به همدان تعلق گرفته و طرح‌های آن نیز به زودی ابلاغ می‌شود.

وفایی با بیان اینکه ۵۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه برای آبیاری تحت فشار هزینه ‌می‌شود، اظهار داشت: ردیف های اعتباری عمومی بوده و نیازبه پیگیری برای جذب دارد.

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان یادآور شد: تاکنون فراخوان واگذاری ۲۰ پروژه عمرانی دولتی استان همدان منتشر شده و تاکنون نیز ۱۲ پروژه به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی با بیان اینکه درآمد کشور سال جاری نسبت به سال گذشته ۲۲.۱ درصد رشد داشته است، ادامه داد: واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای ۴۰ درصد، واگذاری دارایی‌های مالی۶۷ درصد، درآمدهای اختصاصی دولت ۷.۸ درصد نسبت به بودجه سال ۹۴ رشد داشته است.

کد خبر 3697505

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =