فلسطین یک مسئله انسانی واسلامی است/ایران حامی مظلومان است

میناب - امام جمعه میناب گفت: اشغال قدس توسط رژیم صهیونیسم یک کاراستکبار ستیزانه است که فلسطین را به یک مسئله انسانی واسلامی دربین جوامع اسلامی تبدیل کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام میرزا حسین معتمدی فر در خطبه های نماز جمعه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با بیان اینکه ماه رمضان ماه تمرین ومالکیت بر هوای نفس است، گفت: مبارزه با هوای نفس ،قدرت طلبی وشیطان پرستی سه رکن مهم بر تنزل هوای نفس انسان است.

معتمدی فر بیان کرد: پیروی از هوای نفس سبب خروج از مسیر دین اسلام می شود که در نهایت نابودی انسان را به دنبال خواهد داشت.

خطیب جمعه شهرستان میناب با اشاره به نگاه اجمالی بر مشکلات جهان اسلام عنوان کرد: مسئله قدس در نگاه جهان اسلام، ازشرعی ترین ومقدس ترین وظیفه شیعه بر حمایت ازآن است که نباید هرگز فراموش شود.

امام جمعه میناب تمدن اسلامی را جامه همه تمدنها درجهان اسلام دانست وگفت: تمدنی که امروزه در بین جوامع اسلامی صحبت از آن است همان تمدن محمد(ص) است که استوار بر فرائض وعقاید دین اسلام است .

وی تضعیف عقیده به دین اسلام را اولین مشکل در جهان اسلام دانست وگفت: کشورهای استکبار ستیز وقتی می بینند که درمقابل دنیای اسلام از هیچ روزنه ای نمی توان بر آنها مقابله کرد روی به تضعیف عقاید دینی اسلام در بین مسلمانان آورده که بزرگترین خطر را در بین جوامع اسلامی پدید می آورد.

امام جمعه میناب گفت: خودباوری خود به دین اسلام تنها راه نجات  از این انحرافات استکبار ستیزی دشمنان است که مسلمانان باید همواره برای دفاع از دین اسلام این سلاح را در دست گیرند.

معتمدی فر با بیان اینکه داعش با مسلمان خواند خود سعی بر تنزل وایجاد اختلاف بین شیعیان است بیان کرد: شیعیان ما کسانی هستند که در راه امامت ولایت فقیه جان خود را بذل وبخشش دارد نه اینکه اقدام به شیعه کشی ومسلمان کشی می کند.

خطیب جمعه میناب دفاع از آرمانهای قدس وفلسطین را وظیفه مسلمین دانست وگفت: مسئله جهان اسلام در حمایت از فلسطین مسئله قبله اول مسلمانان است واین موضوع فلسطین را به یک مسئله انسانی واسلامی تبدیل می کند.

امام جمعه میناب گفت: مسئله فسطین تنها یک راه کار دارد وآن هم محو کامل اسرائیل از روی کره خاکی است.

معتمدی فر بیان داشت: دنیا اسلامی بداند اگر جوامع اسلامی همگی از حمایت فلسطین دست بر دارند جمهوری اسلامی ایران به تنهایی با حمایت همه جانبه خود از فلسطین برای نابودی اسرائیل ومحو آن از روی کره خاکی تا اخرین لحظه دست از نبرد بر نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه دنیای غرب نسل سوم در جمهوری اسلامی ایران به نسل حمایت از ماهواره تشبیه کرده، گفت: نسل سوم ما در میدان نبرد ودر کنار مدافعین حرم می جنگند وبرای نابودی استکبار نقشه می کشند.

خطیب جمعه میناب در پیامی به سردار دلیر وشجاع نبرهای حق علیه باطل گفت: سردار قاسم سلیمان سهم جوانان وبسیجیان هرمزگان از میادین نبرد ومدافعان حرم حفظ کند ، جوانان این خطه از مرز آبی آمادگی نبرد با دشمنان اسلام در سوریه وعراق ودفاع از حرمین ائمه را دارند.

کد خبر 3699690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =