انتقاد از خدمات پس از فروش برخی شرکت های تجهیزات پزشکی

رئیس اداره مهندسی و نگهداری تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، اظهار داشت: خدمات فنی بعد از فروش به مشتریان، از جمله منابع قابل توجه درآمد شرکت های تجهیزات پزشکی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهندس حسین عظیم زاده با انتقاد از شرکت هایی که با عناوین دهان پر کن مثل کالیبراسیون تجهیزات پزشکی، به صورت دوره ای مبالغی را از مراکز درمانی مطالبه کرده و  شرایطی را برای ارائه خدمات وضع  کنند، تصریح کرد: متاسفانه بعضا مشاهده می شود برخی وارد کنندگان حتی همین خدمات اگر چه گران را نیز از مشتریان خود دریغ کرده و مصرف کننده تجهیزات پزشکی را با مشکل عدم ارائه قطعات یدکی تجهیزات پزشکی مواجه می سازند.

وی با تاکید بر اینکه ارائه خدمات پس از فروش به عهده تولیدکننده، وارد کننده و نماینده قانونی آنها است، گفت: در صورت عدم رضایت ذی نعفان از انجام شایسته خدمات پس از فروش، اداره کل نسبت به اعلام فراخوان به منظور تایید و معرفی اشخاص حقوقی مجاز، عمل خواهد کرد؛ ضمن آنکه  موضوع را تا  هنگام برطرف شدن همه شکایات و جبران ضرر و ارائه رضایتنامه مکتوب، پیگیری نموده و تاقبل از موافقت کمیته فنی از فعالیت آن جلوگیری خواهد کرد.

عظیم زاده همچنین افزود: به منظور ایجاد رقابت سازنده در جهت  ارائه بهتر خدمات پس از فروش و ارتقاء سطح کیفی خدمات، به ارزیابی کمی و امتیازبندی نحوه ارائه خدمات پس از فروش اقدام می کنیم.

وی خاطر نشان کرد: به طور کل اشخاص حقوقی ارائه دهنده خدمات پس از فروش باید با توجه به دستورالعمل های ابلاغی، همه شرایط عمومی و اختصاصی را برای پشتیبانی کافی، ایمن و سریع تجهیزات و ملزومات پزشکی عرضه شده، تامین  بکنند.

عظیم نژاد  تاکید کرد: برای بالا بردن کیفیت، نسبت به ارزیابی کمی و امتیازبندی نحوه انجام کار، طبق روال اقدام خواهیم نمود.

کد خبر 3702999

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =