مدیر کل بحران استان ایلام:

امسال ۳۲ روز هوای استان ایلام نامطلوب بود

شناسهٔ خبر: 3707993 -
ایلام-مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام گفت: امسال تاکنون ۳۲ روز هوای استان ایلام نامطلوب بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، احمد کرمی اظهار داشت: از سال ۸۵ تاکنون درگیر مسأله گرد و خاک بوده و این امر باعث مشکلات متعددی برای مردم استان و خسارات زیادی به بخش‌های مختلف تولیدی و صنعتی، کشاورزی، جنگل‌ها و اقتصاد استان وارد کرده است.

وی با اشاره به اینکه مردم در دوران ۸ سال دفاع مقدس با شجاعت از خاک و مرز کشور دفاع کردند و با وجود بمباران‌های متعدد حاضر به ترک استان نشدند و در دامان جنگل‌های زیبای استان سکونت پیدا کردند، ادامه داد: متاسفانه اکنون به خاطر پدیده زیانبار گرد و خاک از استان مهاجرت و بلکه فرار می‌کنند که نیاز است در اسرع وقت اقدامات کوتاه مدت و میان مدت برای کمک به سلامت مردم و تقویت تولید و اقتصاد استان صورت گیرد.

کرمی با بیان اینکه تاکنون ۱۰۸ روز از سال ۹۵ سپری شده است، اضافه کرد: در این مدت ۳۲ روز آن هوای استان در وضعیت غیر سالم قرار داشته و این امر باعث تحمیل هزینه‌های ناخواسته نظیر پرداخت هزینه آب و برق، هزینه‌های درمانی و ... شده است.

کرمی تصریح کرد: بنابراین نیاز است در این مقوله برای استان‌های درگیر پدیده گرد و خاک تصمیم گیری خاص شود.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری ایلام گفت: پیشنهاد می‌شود در برخی موارد نظیر پرداخت تسهیلات ساخت و بهسازی در این استان و دیگر استان‌های درگیر اقداماتی صورت پذیرد.

وی افزود: ریزگردها خسارت های زیادی به بخش های مخلف استان همچون کشاورزی و صنعت وارد ساخته است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 0 =