ساخت اپلیکیشن پرونده سلامت دانشجویان

با بهره برداری از اپلیکیشن تلفن همراه و آغاز به کار شبکه مرکز تحقیقات سلامت الکترونیک علوم و تحقیقات، ایجاد و پیگیری پرونده الکترونیک سلامت دانشجویان، اساتید و کارکنان این واحد امکانپذیر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن سلمان نژاد رئیس مرکز تحقیقات سلامت الکترونیک واحد علوم تحقیقات از بهره برداری اپلیکیشن تلفن همراه و آغاز به کار شبکه این مرکز تا شهریور ماه جاری خبر داد و گفت: اقدامات مربوط به اپلیکیشن تلفن همراه به طور کامل انجام شده و بهره برداری از شبکه نیز تا ماه آینده انجام می شود.

وی ادامه داد: پرونده های الکترونیک افراد به صورت فایل های جیسون در اپلیکیشن های موبایل افراد موجود خواهد بود و مخاطبان می توانند در سراسر جهان اطلاعات پزشکی خود را به همراه داشته باشند.

رئیس مرکز تحقیقات سلامت الکترونیک واحد علوم تحقیقات، طراحی گجت های مختلف در چارچوب این پروژه را از برنامه های آتی این مرکز عنوان کرد و افزود: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته افراد تحت پوشش این طرح می توانند با مشخص کردن لوکیشن خود از وجود پزشکان در منطقه آگاه شده و از طریق برنامه موجود در تلفن همراه خود وقت ملاقات با پزشک مورد نظر را تعیین کنند و پس از تایید پزشک می توانند روند درمان خود را ادامه دهند.

سلمان نژاد اظهار داشت: پس از مراجعه بیمار، پزشکان با پرکردن برگه ارجاع با اطلاع دادن نتیجه معاینه و توصیه های احتمالی در به روزرسانی اطلاعات افراد موثر خواهند بود.

وی ضمن ابراز امیدواری برای ثبت الکترونیک ارجاعات پزشکی در آینده نزدیک گفت: با اتمام فرایند، افراد می توانند از طریق برنامه Google store   اقدام به نصب اپلیکیشن کنند.

رئیس مرکز تحقیقات سلامت الکترونیک واحد علوم تحقیقات ارسال توصیه های پزشکی برای افراد تحت درمان و نیز اطلاعات پزشکی برای افراد سبز و فاقد هر گونه بیماری را از دیگر برنامه های این اپلیکیشن برشمرد.

سلمان نژاد یک میلیون و ششصد هزار دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی را ۲ درصد از جمعیت کشور عنوان کرد و گفت: آینده سالم این قشر در گروی زندگی اصلاح شده امروز آنان است که طرح پایش سلامت در این راستا درحال انجام است.

وی دچار شدن به انواع سرطان و بیماری قلبی را ناشی از الگوی غلط زندگی و تغییر تدریجی ژنتیک سلول ها ارزیابی کرد و گفت: پایش، پیشگیری و درمان قشر جوان جامعه امری ضروری است.

رئیس مرکز تحقیقات سلامت الکترونیک واحد علوم تحقیقات بیمه ها را مسئول سلامت افراد در جوامع مختلف دانست و ادامه داد: بخش اصلی HMO ها در سراسر جهان بیمه ها هستند و امید است در آینده این مرکز به بیمه واحد علوم و تحقیقات متصل شود.

کد خبر 3712158

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =