دهمین شماره مجله «اندیشه مهر» منتشر شد

شناسهٔ خبر: 3712822 -
دهمین شماره مجله «اندیشه مهر» به کوشش گروه دین و اندیشه خبرگزاری مهر، با مطالب متنوعی شامل گفتگو، گزارش، یادداشت، معرفی کتاب و میزگرد منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دهمین شماره مجله «اندیشه مهر» به کوشش گروه دین و اندیشه خبرگزاری مهر، با مطالب متنوعی شامل گفتگو، گزارش، یادداشت و معرفی کتاب منتشر شد.

گزارش هایی در مورد «لزوم تحول نظام آموزشی برای شکستن انحصار زبان انگلیسی در ایران»، «یادنامه ای برای هیلاری پاتنم»، گزارشی در مورد معضل عوام زدگی در فلسفه و پاسخ به این پرسش که «چگونه فلسفه ایبزار ابتذال می شود؟» و همچنین گفتارهایی از سهیل اسعد، غلامحسین ابراهیمی دینانی، بیژن عبدالکریمی، سارا شریعتی و... در بخش اول این نشریه آمده است.

گفتگو با ابراهیم برزگر درباره «مفهوم جاهلیت در اندیشه سیدقطب»، «نقد نگاه سیدجواد طباطبایی» در گفتگو با سیدجواد میری، «روند علوم انسانی در غرب» در گفتگو با عضو انجمن فیلسوفان آمریکا و بررسی اندیشه های شهید مطهری در گفتگو با عماد افروغ و شریف لک زایی از جمله مصاحبه های منتشر شده در این شماره است.

مناظره ای در مورد امکان یا امتناع تمدن اسلامی با حضور احمد رهدار و عباس محسنی از دیگر مطالب این نشریه است. در این میزگرد تمدن اسلامی از منظر مبانی دینی مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین میزگرد هم اندیشی فلسفی با حضور یحیی قائدی، سعید ضرغامی و یزدان منصوریان در این شماره به چشم می خورد.

در قسمت یادداشت ها نیز مطالبی از داوود مهدوی زادگان، یحیی یثربی، مهدی جمشیدی، سیدسجاد ایزدهی و عبدالله شهبازی در موضوعات مختلف نگاشته شده است.

شماره دهم مجله اندیشه مهر را طریق آیکون زیر دریافت کنید؛

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 9 =