ستاد مبارزه با قاچاق به گزارش مهر واکنش نشان داد

ستاد مبارزه با قاچاق کالا به گزارش مهر تحت عنوان "خیز فروش اجناس قاچاق در بازار/ لابی قاچاقچیان قویتر از تدبیر دولت" واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به گزارش منتشر شده در خبرگزاری مهر در موضوع اجناس قاچاق موجود در بازار، واکنش نشان داد. در جوابیه‌ای که به خبرگزاری مهر ارسال شده، آمده است:

مدیرعامل محترم خبرگزاری مهر

با سلام

احتراما پیرو انتشار گزارش (خیز فروش اجناس قاچاق در بازار/ لابی قاچاقچیان قویتر از تدبیر دولت) همان گونه که در گزارش آمده است قاچاق پدیده مخرب اقتصادی است که متاسفانه گریبان‌گیر تولید و اقتصاد کشور شده و عده‌ای سودجو و فرصت‌طلب برخلاف مصالح ملی با انواع ترفندها مبادرت به این عمل غیرقانونی و غیرشرعی کرده و به نظام و اقتصاد ملی و آینده جوانان این مرز و بوم خیانت خود را تمام کرده‌اند. در عین حال به نظر می‌رسد نویسنده محترم به دلیل عدم اطلاع از اقدامات و دستاوردهای مجموعه دست‌اندرکاران امر مبارزه با قاچاق کالا ظرف سه سال گذشته با قضاوتی نادرست مدعی این شده که شیوه مبارزه با قاچاق کالا در کشور دستاورد مثبتی نداشته است که این اتهامی است بدون دلیل و مدرک! بر اساس کدام شاخص نویسنده به این نتیجه رسیده است که شیوه مبارزه با قاچاق کالا دستاورد مثبتی نداشته است!؟ بر اساس کدام اسناد نویسنده مدعی باز بودن کامل درها به روی قاچاق است!؟ برخلاف برداشت ناصواب نویسنده محترم، تدابیر و اقدامات مجموعه دست‌اندرکاران مبارزه با قاچاق کالا با پشتوانه ابلاغ قانون جدید برای نخستین بار پس از انقلاب اسلامی در سال ۹۴ علاوه بر توقف رشد سالیانه حجم قاچاق کالا در کشور منجر به کاهش ۱۰ میلیارد دلاری حجم قاچاق کالا از ۲۵ میلیارد دلار در سال ۹۲ به ۱۵ میلیارد دلار در سال ۹۴ شده است. رشد ۴۰۰ درصدی حجم کشفیات سال ۹۴ نسبت به سال ۹۲ گواه روشن دیگری از عزم جدی دست‌اندرکاران و از جمله دستاوردهای مثبت مبارزه با قاچاق کالا در سال‌های اخیر است که باید حمل بر بی‌اطلاعی نویسنده محترم از توفیقات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این زمینه کرد!

رشد ۲۰ درصدی وصول جرایم پرونده‌های قاچاق، برخورد با قاچاقچیان عمده به جای خورده‌پا از دیگر اقدامات مثبت دستگاه‌های عمل کننده است. ایجاد سامانه پنجره واحد تجاری، طرح بزرگ رجیستری دستگاه‌های تلفن همراه، اصلاح سهمیه سوخت و توزیع بر اساس پیمایش، ایجاد قرارگاه مبارزه با قاچاق در ۱۹ استان کشور و ... نشان از هدف‌گذاری صحیح در مبارزه با این پدیده مخرب اقتصادی است با این حال چگونه آن خبرگزاری مدعی نداشتن دستاورد مثبتی در این زمینه است. موضوع مبارزه با قاچاق کالا موضوعی ملی و فراجناحی است! بهتر نیست به جای سیاه‌نمایی، القای ناکارآمدی نظام، دلسرد کردن مجاهدان عرصه مبارزه با قاچاق کالا و ایجاد ناامیدی در مردم با تشویق تولیدکنندگان به افزایش کیفیت و ترغیب مردم به مصرف تولید ملی زنجیره مباره با قاچاق کالا را تکمیل کنیم؟

اداره کل روابط عمومی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا

کد خبر 3723877

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =