همدان باید مهد تعلیم آموزه های قرآنی باشد

همدان - استاندار همدان گفت: همدان باید مهد تعلیم آموزه های قرآنی باشد و از این مسیر خدمت شایسته ای به دین و نظام خود ارائه دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدناصر نیکبخت عصر جمعه در آیین افتتاحیه مسابقان قرآن دختران دانش آموز سراسر کشور در همدان با بیان اینکه امیدوارم دولت تدبیر و امید خدمتگزار شایسته ای برای مردم ایران اسلامی باشد، گفت: دانش آموزان آینده سازان کشور هستند و در این میان دانش آموزانی که در مسیر قرآن عترت و نماز اسوه هستید و برای مسابقات سراسری به استان همدان آمده اند، جایگاه ویژه ای دارند.

نیکبخت با بیان اینکه امیدوارم میهمانان استان همدان با خاطرات خوشی این استان را ترک کنند، گفت: انسان باید زندگی خود را با توشه های ارزشمندی ادامه دهد بطوریکه هم برای این دنیا نام نیک و هم برای دنیای باقی اندوخته های نیکی به همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه استان همدان تاریخ بلندی از شایستگی ها را داراست و افتخار می کند که در تاریخ بلند خود همیشه محل سکونت انسان هایی خداپرست و دین دار بوده است، گفت: همدان مسکن و محل زندگی انسان های بزرگ و متدینی و شایسته ای بوده است که شاید در سراسر ایران اسلامی کم نظیر باشند.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه جای جای این استان حکایت از دینداری و خداپرستی دارد چراکه اندیشمندانی به تاریخ اسلام تحویل داده که کم نظیر و بی نظیرند، گفت: همدان محل بصیرت افزایی و محلی است که تمام علما و بزرگان آن بانام و یاد خدا در آن قدم زده و قلم زده اند.

نیکبخت با بیان اینکه امیدوارم بیشتر شاهد برگزاری برنامه های قرآنی در استان همدان باشیم، گفت: همدان باید مهد تعلیم آموزه های قرآنی باشد و از این مسیر خدمت شایسته ای به دین و نظام خود ارائه دهد.

وی با تاکید بر اینکه همدان در سال های اخیر در تعالیم قرآنی مردان بزرگی را تقدیم انقلاب کرده است به خدمات استاد مرحوم مسکین همدانی اشاره کرد و گفت: این بزرگمرد در تعالیم قرآنی از قبل از انقلاب تا سال گذشته تلاش های وافری داشت و از مکتب وی ۱۵۰ شهید در استان همدان وجود دارد.

استاندار همدان با بیان اینکه درسالهای اخیر استان همدان به عنوان محل برگزاری جشنواره های کودک و نوجوان انتخاب شده و در تمام زمینه های علمی سعی میکند تاریخ بلند خود را فراموش نکند و از نام علما و بزرگانی که تقدیم جامعه جهانی کرده استفاده کند و رسالت خود را به جا آورد، گفت: در دنیای امروز توسل به قرآن و بصیرت افزایی دینی نیاز ضروری است.

نیکبخت با بیان اینکه تلاطم، ناامنی و آشوب ها در دنیا برای بدجلوه دادن اسلام است و بر همین اساس باید تعالیم قرآنی را بارزتر به دنیا نشان دهیم، گفت: اگر ایران به عنوان کشور مسلمان باید از هر مظلومی دفاع کند این اعتقاد برگرفته از عمق تعالیم قرآن است چراکه ما دنیایی عاری از خشونت را خواستاریم.

وی با بیان اینکه استکبار و دست های پلید در کار است تا اسلام را بدجلوه دهد، گفت: در دنیا و عصر حاضر سرمایه دیگر نفت و معادن نیست بلکه سرمایه های امروز هر کشور سرمایه انسانی آن است که تعایم پیشرفته را به واسطه آنها به دنیا معرفی کند.

کد خبر 3726905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =