یازدهمین شماره مجله «اندیشه مهر» منتشر شد

شناسهٔ خبر: 3731236 -
یازدهمین شماره مجله «اندیشه مهر» به کوشش گروه دین و اندیشه خبرگزاری مهر، با مطالب متنوعی شامل گفتگو، گزارش، یادداشت، معرفی کتاب و میزگرد منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، یازدهمین شماره مجله «اندیشه مهر» به کوشش گروه دین و اندیشه خبرگزاری مهر، با مطالب متنوعی شامل میزگرد، گفتگو، گزارش، یادداشت و معرفی کتاب منتشر شد.

در این شماره از نشریه اندیشه مهر گزارش ویژه ای درباره «فراز و فرود فلسفه تحلیلی در ایران» و گزارش دیگری در مورد «صوفی های سلفی و بنیان های اعتقادی جماعت تبلیغ» منتشر شده است.

«گفتاری از امام موسی صدر درباره شریعتی»، «گفتاری از خسرو باقری درباره علم دینی»، گفتاری از بیژن عبدالکریمی با عنوان «زمان جهان نیچه ای فرا رسیده است»، در این شماره به چشم می خورد.

همچنین گزارش نشست ها و همایش هایی مانند نشست «وحدت و تمدن سازی نوین اسلامی»، نشست «رویکردهای تفسیری معاصر و خوانش قرآن کریم»، گزارشی از مراسم رونمایی از کتاب شرح الهیات نجات، همایش « فلسفه و عرفان اسلامی در عالم معاصر»، همایش روز ملی بزرگداشت ملاصدرا را می توانید در این شماره بخوانید.

در بخش گفتگوها، در مورد «الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی» با حجت الاسلام احمد کشوری و حجت الاسلام میرمعزی، به گفتگو نشسته ایم. گفتگو با علیرضا صدرا درباره حکمت متعالیه، گفتگو با رئیس قطب علمی بومی سازی برنامۀدرسی دانشگاه علامه طباطبایی درباره لزوم بازنگری در مبانی فلسفی برنامه درسی، گفتگو با جبار رحمانی درباره تمدن اسلامی هند، گفتگو با میثم سفیدخوش درباره نسبت زبان و اندیشه و گفتگو با یک عضو انجمن فیلسوفان آمریکا درباره سهروردی از جمله مصاحبه های منتشر شده در این شماره است.

در شماره یازدهم مجله اندیشه مهر، پرونده ای درباره آرای عرفانی و فلسفی امام خمینی (ره) با آثار و گفتارهایی از بهرام دلیر، حجت الاسلام حاجتی، عبدالوهاب فراتی، سلمان صفوی، علی اکبری معلم، نیز به انتشار رسیده است.

در بخش سوم یادداشت هایی با موضوعات دکتر شریعتی، نقدی بر نظریه رویای رسولانه، تاریخچه سلطه زبان انگلیسی در جهان و... وجود دارد.

مناظره ای با موضوع مبانی فلسفی شریعتی با حضور حسن محدثی و مهدی جمشیدی و میزگرد میان رشتگی با حضور ذاکر صالحی و نجاتی حسینی پایان بخش مطالب نشریه است.

شماره یازدهم مجله اندیشه مهر را طریق آیکون زیر دریافت کنید؛

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 7 =