هتل‌های مناسب کشور برای سال ۲۰۱۷ رزرو شده‌اند

رئیس جامعه تورگردانان ایران گفت: هتل‌های مناسب کشور در فصل‌ها و شهرهای توریست پذیر ایران توسط شرکت‌های گردشگری خارجی برای ورود گردشگران در سال ۲۰۱۷ رزرو شدند.

ابراهیم پورفرج درباره وضعیت صنعت گردشگری ایران پس از برجام و میزان ورود گردشگران خارجی به خبرنگار مهر گفت: بعد از برجام ورود گردشگران خارجی به کشور افزایش داشته است و ما برای پذیرش آنها در هتل‌های‌مان در سال ۲۰۱۷ با همان وضعیت اشغال رو به رو هستیم که در سال ۲۰۱۶ رو به رو بودیم شاید درصدی نیز با افزایش رو به رو باشیم اما این افزایش نمی‌تواند بیشتر از چهار یا پنج درصد باشد چون امکانات دیگر اجازه رشد بیشتر را نمی دهد.

وی ادامه داد: اکنون در شهرهای توریست پذیر هتل مناسب گردشگران خارجی کم داریم شاید در شهرهای دیگر هتلهایی با ستاره‌های کمتر نیز وجود داشته باشد اما هتل مناسب کم است. متاسفانه هتل‌های خوب ما در شهرهایی مانند اصفهان، یزد، شیراز و تهران در ماههای مهر آبان، فروردین، خرداد و اردیبهشت پر است آن هم به دلیل برگزاری همایش‌های متعدد در این شهرها که باعث می شود مهمانان این برنامه ها در هتلهای خوب اقامت کرده و دیگر جایی برای گردشگر خارجی نباشد.

پورفرج درباره نحوه رزرو هتلها در سال آینده توسط گردشگران خارجی نیز گفت: ما با شرکت‌های خارجی کار می کنیم. شرکت‌های ایرانی از ۶ ماه قبل پولی از گردشگران نمی گیرند. زمان نزدیک به ورود گردشگران خارجی که می شود ۳۰درصد از هزینه سفر را پرداخت می کنند شرکت‌های خارجی معمولا با شرکت‌های ایرانی توافق می‌کنند که تا مدت مشخصی گردشگر به ایران بیاورند آنها سالانه از ما تقاضای رزرو می کنند و بر مبنای تاریخ تفاهمنامه ای که دارند رزرو هتلهایشان را از ما می گیرند.

وی درباره اینکه آیا می توان گفت که چه تعداد گردشگر در چه سالی توسط تورهای کردشگری به ایران می‌آید گفت: نمی توان چنین آماری داد. ممکن است این تعداد از گروهها کم و یا زیاد شوند و یا گروههایی نیز سفرشان را کنسل کنند بنابراین نمی توان پیش بینی کرد. اما آمار چند ماه آینده را می توان حدس زد به طور مثال اکنون هیچ آژانسی نیست که برنامه تورش را در مهر ماه به هتل‌ها نداده باشد.

کد خبر 3734052

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =