بسته‌های«هدایت تحصیلی» به نفع دانش‌آموزان است

همدان - مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه بسته‌های «هدایت تحصیلی» به نفع دانش‌آموزان است، گفت: خانواده‌ها باید در این زمینه توجیه شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی خزاعی ظهر یکشنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران با بیان اینکه مجموعه آموزش و پرورش استان همدان ۲۵ هزار نفر پرسنل، ۲۸۰ هزار دانش‌آموز و ۶۰۰ هزار نفر والدین دانش‌آموزان را زیرپوشش دارد، گفت: کیفیت‌بخشی آموزشی از اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش و تامین نیروی انسانی و آموزش به معلمان برای به‌روز کردن دانش‌ حرفه‌ای آنها از جمله برنامه‌هاست.

خزاعی با بیان اینکه در سالتحصیلی جدید کتاب‌های درسی دوم متوسطه تغییر کرده و معلمان از ابتدای شهریور ماه در دوره آموزشی با مباحث و متون این کتاب‌ها آشنا می‌شوند، گفت: ارزشیابی توصیفی در راستای شناسایی توانمندی و استعدادیابی دانش‌آموزان با پشتوانه علمی انجام می‌شود.

خزاعی با اشاره به برنامه هدایت تحصیلی دانش‌آموزان که در سال تحصیلی جدید در پایه نهم انجام می‌شود، گفت: شیوه هدایت تحصیلی تغییر کرده و این موضوع حسایست خانواده‌ها را برانگیخته است.

وی با تأکید بر اینکه باید خانواده‌ها را در بحث انتخاب رشته دانش‌آموزان توجیه کنیم، افزود: در انتخاب رشته دانش‌آموزان ۴ مولفه استعداد، آزمون‌های رغبت‌سنج، ظرفیت رشته‌ها و بازار کار مدنظر قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه عوامل مشاوره‌ای ۸۵ درصد در هدایت تحصیلی مؤثر بوده است، افزود: عوامل تأثیرگذار دیگر نیز شامل نظر اولیا، مربیان، مشاور، دانش‌آموز و سوابق تحصیلی دانش‌آموز در هدایت تحصیلی مدنظر بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به اینکه میزان هجوم و درخواست ادامه تحصیلی در رشته تجربی بسیار بالاست، عنوان کرد: هدایت تحصیلی به منظور ایجاد توزیع توازن رشته‌ای انجام می‌شود تا دانش آموزان در آینده جامعه دچار آسیب نشود در این راستا خانواده‌ها باید با روند هدایت تحصیلی همسو و همراه شوند.

کد خبر 3734703

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =