اجماع فرهنگی نوید بخش اجرای بی نظیر فصل شیدایی در قزوین است

قزوین- کارگران فصل شیدایی گفت: با اجماع مدیران استان قزوین بر ای این که کار فرهنگی وظیفه یک دستگاه نیست با تامین زیرساخت ها و همکاری دستگاهها نمایش فصل شیدایی بخوبی اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید اسماعیلی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان که در محل باغستان برگزارشد اظهار کرد: فصل شیدایی در هر استانی که اجرا می شود رنگ و بویی از آن استان را به خود می گیرد و تلاش می کنیم حدود ۳۰ درصد از نمایش به رویدادهای  شاخص آن استان تعلق گیرد و قزوین هم مکان بسیاری از اتفاقات شاخص بوده استکه در نمایش دیده خواهد شد.

وی افزود: عملیات خیبر، شهید حسن پور، شهید شالباف، شهید زین الدین و شهید صیاد شیرازی، مرحوم علی اکبر ابوترابی، شهید نصرت الله انصاری، وقایع ۶ و ۷ دی ماه سال ۵۷ از مهم ترین اتفاقات شاخصی است که تلاش کرده ایم دراین نمایش به اندازه قاب فصل شیدایی به آن اشاره کنیم.

اسماعیلی بیان کرد: قزوین در ردیف ۱۷ استانی است که برای اجرای نمایش انتخاب شده است و ظرفیت های بسیاری در عرصه های فرهنگی این منطقه وجود دارد و علاقه مندان فراوانی در این عرصه هستند که همراه و همسو با ما حرکت کردند و در پیش بردن کارها گرایش چپ و راستی معنا نداشت.

وی گفت: شیعه به سختی به دست ما رسیده است و فرهنگ شیعه و پاسداشت آن وظیفه همه ماست و باید بدانیم که شبانه روز خون دل خوردن ها و خون پاک جوانان، مذهب شیعه را به دست ما رسانده است و همه شیعیان جهان وظیفه دارند فرهنگ شیعی را زنده نگهدارند.

اسماعیلی بیان کرد: نوید اجرایی بی نظیر را به مردم استان می دهیم، چراکه همراهی و همیاری در قزوین انرژی و انگیزه مناسب را برای ما فراهم کرده تا ۱۰ شب در خدمت مردم قزوین باشیم.

وی تصریح کرد: مخاظبان اصلی فصل شیدایی و مجموعه ما مردم استان هستند و این چند صد هزار نفری که در این ۱۰ شب مخاطب ما خواهند بود باید به عنوان فرهنگ دوستان و هنر دوستان قزوین مورد توجه قرار گیرند و بعد از ما مدیران برای این افراد علاقه مند برنامه های متعددی داشته باشند.

کارگردان نمایش فصل شیدایی با اشاره به خاطره ای از بازدید گردشگران خارجی از این نمایش اظهارداشت: توریست هایی که این نمایش را دیدند از سطح هنری ایران تعجب کرده بودند و گمان نمی کردند که بتوانیم به لحاظ امنیتی چنین کار وسیعی را با این انفجارها و فضاسازی محیطی اجرا کنیم.

نمایش فصل شیدایی از ۲۰ تا ۲۹ مرداد ماه هر شب ساعت ۸ در مجتمع سلحشور قزوین اجرا می شود.

کد خبر 3735662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =