طرح کارت هوشمند درمان در کردستان اجرایی می شود

سنندج- مسئول دفتر اسناد پزشکی تامین اجتماعی کردستان عنوان کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده نیمه دوم امسال طرح کارت هوشمند درمان دراستان های مختلف کشور از جمله کردستان هم اجرایی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، فردین مرادی شامگاه سه شنبه در نشستی با خبرنگاران رسانه های گروهی استان در سنندج با اشاره به اینکه طرح کارت هوشمند ملی سال گذشته در استان یزد اجرایی شد، گفت: اجرای این طرح در سراسر کشور مستلزم فراهم کردن زیرساخت های لازم در این راستا است.

وی عنوان کرد: سیستم های ما قابلیت و ظرفیت این را دارند که در نیمه دوم امسال بتوانیم طرح کارت هوشمند درمان را در استان اجرایی و اینگونه دفترچه های بیمه را حذف کنیم.

وی اظهارداشت: در آینده ای نزدیک کارت هوشمند دراختیار مردم قرار داده می شود و اینگونه پرداخت های نامتعارف هم حذف خواهد شد.

معاون مدیردرمان تامین اجتماعی کردستان هم در این نشست از افزایش شاخص های مدیریت درمان در سال گذشته نسبت به مدت مشابه آن درسال ماقبل خبرداد وگف: تعداد بیمارانی که به پزشکی عمومی مراجعه کردند ۱۰ درصد و به پزشک متخصص ۷ درصد رشد داشته است.

امامی عنوان کرد: درصد اشغال تخت در کل بیمارستان ها و درمانگاه های تامین اجتماعی در سطح استان سال گذشته  ۸۳ درصد بوده است.

وی اظهارداشت: در دو بیمارستان تامین اجتماعی سنندج و سقز دو واحد ساختمانی جدید در طول سال گذشته احداث شده است.

کد خبر 3737009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =