لزوم تحقق سواد رسانه‌ای در کشور/ضرورت تشکیل خانه جوان در استان‌ها

کرج - معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش با اشاره به لزوم تحقق سواد رسانه ای در سطح کشور بر ضرورت ایجاد خانه جوان در استان ها تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا رستمی در دومین روز از سومین گردهمایی معاونان امور جوانان ادارات کل ورزش استان های کشور که به میزبانی استان البرز (دیزین) در حال برگزاری است، اظهار کرد: تغییرات کیفی و ارزشمندی در نقطه نظرات معاونان امور جوانان شاهد هستیم که نقطه قوتی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه باید با جدیت و نوآوری فعالیت های این حوزه پیگیری شود، افزود: ارزیابی عملکرد استان ها به صورت یکساله انجام و برترین ها بر اساس ملاک و معیارهای مد نظر انتخاب خواهند شد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه شاخص ارزیابی به همه استان ها ابلاغ شده است، گفت: برخی از استان ها در این دوره موفق شدند بحث خانه جوان را دنبال و تشکیل دهند، تحقق این مهم در رتبه بندی استان های بسیار حائز اهمیت است.

رستمی تصریح کرد: پرداختن به بحث جوانان خارج از مرکز استان و برخورد عدالت محورانه با این موضوع یکی دیگر از اقدامات در دستور کار است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت خوبی در خارج از استان و بخش های حاشیه ای وجود دارد که بی توجهی به این امر درست نیست، گفت: اشتغال و کارآفرینی روستانشینان یکی از مطالب کلیدی است می توان بستر تحقق این  امر را فراهم کنیم خوشبختانه برخی از استان ها با جذب منابع این مسیر را طی می کنند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: عملکرد اکثر استان ها با توجه به موجود محدودیت و معضلات قابل تقدیر است.

رستمی افزود: علی رغم مشکلات موجود، اکثر استان ها با جدیت کارهای حوزه جوانان را دنبال می کنند و تنها تعداد کمی این مسیر را به طور مناسبی دنبال نکردند.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از مسائل متعدد مطرح شده مد نظر وزارت ورزش و جوانان قرار دارد و پیشرفت خوبی در این بحث ها داشته ایم، افزود: متاسفانه در سنوات اخیر جایگاه این بخش تنزل پیدا کرده بود اما با حمایت های انجام شده تغییرات مثبتی را در بحث بودجه ای شاهد بوده ایم.

وی بیان کرد: طبق مصوبه شورای معاونان هیچ یکی از پست های در اختیار جوانان بدون موافقت ما به اداره کل ورزش داده نمی شود.

رستمی با اشاره به لزوم تحقق سواد رسانه ای در سطح کشور، تصریح کرد: امید است این مسئله در کشور به عنوان مسئله فرهنگی پیگیری شود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در خاتمه با اشاره به اینکه انتظار نداریم سیاست های ابلاغی به هر دلیلی با کوتاهی مواجه شده و به سرانجام نرسد، افزود: باید دوره های آموزش در استان ها آغاز شود.

کد خبر 3737343

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =