تسريع در بازسازي بم مورد تاكيد قرار گرفت

خبرگزاري مهر - گروه اجتماعي : معان اول رئيس جمهور به منظور بازديد از روند بازسازي بم ، روز گذشته سفر يك روزه اي به اين شهرستان داشت و از نزديك در جريان امور قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري مهر به بم ، در سفر يك روزه پرويز داودي به شهرستان بم ، وزير مسكن و شهرسازي نيز معاون اول رئيس جمهور را همراهي مي كرد.

معاون اول رئيس جمهور در بدو ورود به شهرستان بم ، ابتدا در جريان روند بازسازي واحدهاي مسكوني قرار گرفت.

داودي گفت: يكي از اصلي ترين اهداف دولت نهم ، ايجاد عدالت اقتصادي در مناطق محروم كشور است. 

وي طي سخناني در مراسم افتتاحيه ورزشگاه بروات از توابع شهرستان بم ، اظهار داشت: ايجاد عدالت اقتصادي بزرگ ترين خواسته مردم است و متاسفانه شكافي بوده كه از پيش از انقلاب باقي مانده است اما در دولت نهم به نتيجه مطلوب خواهد رسيد.

معاون اول رئيس جمهور خطاب به مردم شهرستان بروات ، اذعان داشت: من از جانب دولت به همه شما قول مي دهم با تمام توان براي حل و رفع مشكلات پروژه ها ، مشكلات عمومي شهر و نيز مشكلات فردي شما تلاش شود. اميدوارم خداوند به دولت اين توفيق را بدهد كه وظايف محوله را به نحو مطلوب به ثمر برساند.

به گزارش مهر ، در سفر يك روزه معاون اول رئيس جمهور به شهرستان بم ، چند پروژه عمراني و خدماتي نيز به مرحله بهره برداري رسيد كه از جمله ،  2100 متر مربع پروژه بهزيستي در قالب 6 مركز حمايتي بود. 

اين پروژه شامل 6 مركز حمايتي بروات ، قاسم آباد ، مومن آباد، چهل تخم و قلعه شهيد و مهد كودك شماره 4 بم بود كه طي بازديد معاون اول رئيس جمهور ، به بهره برداري برسد.

همچنين ، يك انبار امدادي هلال احمر به مساحت 4242 مترمربع با اعتبار يك ميليارد و 700 ميليون تومان به بهره برداري رسيد.

به گزارش مهر ، معاون اول رئيس جمهور به همراه وزير مسكن و شهرسازي ، از روند احداث مجهزترين ورزشگاه در جنوب شرق كشور بازديد به عمل آورد.

بنابراين گزارش ، اين ورزشگاه با 6 ميليارد تومان اعتبار از سال 84 به مرحله اجرايي رسيد.

همچنين در سال 85 ، اعتباري بالغ بر 6 ميليارد و 400 ميليون تومان براي ادامه مراحل ساخت ورزشگاه ، از سوي دولت تخصيص يافت كه در مجموع تا كنون 90 درصد از مراحل ساخت فاز اول اين مجموعه ورزشي به پايان رسيده و تا پايان مهر امسال ، فاز اول آن به بهره برداري مي رسد.

همچنين در صورت تخصيص 3 ميليارد تومان براي تكميل فاز دوم اين ورزشگاه ، تا پايان امسال فاز دوم آن نيز به بهره برداري خواهد رسيد.

به گزارش مهر ، اين مجموعه ورزشي 14 هزار متر مربع مساحت و 6 هزار نفر گنجايش تماشاگر دارد.

وزير مسكن و شهرسازي در جريان سفر معاون اول رئيس جمهور ، وعده داد تا پايان امسال 25 هزارمين واحد مسكوني شهرستان بم به بهره برداري برسد.

محمد سعيدي كيا در مراسم افتتاح 12هزارمين واحد مسكوني بم ، اظهار داشت: روند بازسازي بم تا حد قابل قبولي پيشرفت داشته و اميدواريم بخش اعظم پروژه هاي عمراني اين شهرستان كه طي دو سال اخير نيمه كاره مانده و يا در دست احداث است ، به مرحله اجرايي و بهره برداري برسد.

معاون اول رئيس جمهور در سفر يك روزه خود به شهرستان بم ، خواسته هاي جمعي مردم اين شهرستان را به رغم تناقض با ضوابط و مقررات ، به حق دانست و گفت: حق هميشه با مردم است ، بنابراين تقاضاهاي جمعي شهروندان بايد مورد به مورد بررسي و تا حد امكان مساعدت شود.

پرويز داودي در جلسه ستاد بازسازي مناطق زلزله زده بم روند بازسازي مناطق آسيب ديده بم را اميدواركننده دانست و افزود: در حالي كه تلاش بسيار خوبي از سوي مديران استاني صورت مي گيرد اما نواقص كار بسيار بالا بوده و سرعت انجام عمليات بازسازي كافي نيست.

وي با اشاره به سفرهاي استاني دولت نهم ، اضافه كرد: فكر ايجاد عدالت اقتصادي و تمركز زدايي منابع از برخي شهرها به تمامي استانها منجر به ايجاد روحيه تلاش و خدمت گذاري بدون توقف مسئولان در استان ها شده و امروز بعد از گذشت يك سال از عملكرد دولت نهم قدم هاي مثبتي در جهت كاهش محروميت زدايي از بسياري از استان ها برداشته شده است.

به گزارش مهر ، در پايان بازديد معاون اول رئيس جمهور از روند بازسازي بم ، استاندار كرمان در نشست خبري اعلام كرد: در حال حاضر تمامي واحدهاي روستايي به طور كامل بازسازي و تكميل شده و هيچ شهروند بمي نيست كه مطالبات او پرداخت نشده باشد.

رئوفي نژاد در جلسه ستاد بازسازي مناطق زلزله زده بم ، با اشاره به عملكرد قابل قبول دولت نهم در بازسازي و احياي شهرستان بم ، افزود: خوشبختانه با وفاق ، همدلي و همكاري تنگاتنگ مديران استاني و شهرستاني بم و سفر استاني مسئولان مربوطه به اين شهرستان ، امروز مشكل عمده اي در بحث بازسازي بم وجود ندارد.

وي با اذعان بر اينكه حق يك نفر هم در شهرستان بم و بروات در بحث زلزله و بازسازي پايمال نشده است ، تصريح كرد: اگر كسي هم نسبت به احقاق حقوق خود در اين زمينه معترض بوده باشد ، به دليل انتظارات مضاعفي است كه نسبت به دريافت تسهيلات ارايه شده دارد.

استاندار كرمان در رابطه با ميزان پيشرفت در بازسازي بم و ارايه خدمات شهري ، عنوان داشت: تاكنون 76 درصد پروژه هاي شهري تكميل و بازسازي شده و نيز در بخش خدمات شهري 83 پيشرفت حاصل شده كه در قالب 23 پروژه در بم و بروات دنبال مي شود.

همچنين ، وزير مسكن و شهرسازي در پايان سفر روز گذشته خود به شهرستان بم ، اعلام كرد: با توجه به طولاني شدن زمان به نتيجه رسيدن بسياري از طرح هاي عمراني ، تا پايان امسال ساخت و بازسازي واحدهاي مسكوني و تجاري شهرستان بم و بروات به اتمام مي رسد.

محمد سعيدي كيا ضمن حضور در جلسه ستاد بازسازي مناطق زلزله زده شهرستان بم ، با اشاره به تعويق چند ماهه اجراي پروژه هاي عمراني بم ، اظهار داشت: متاسفانه به علت عدم تخصيص اعتبارات برخي از پروژه هاي عمراني بم كه مي بايست تا الان به مرحله بهره برداري مي رسيد ، به حالت معلق درآمده و زمان بهره برداري از آن به طول انجاميده است.

وزير مسكن و شهرسازي تصريح كرد: هم اكنون 47 درصد كل پروژه هاي ساخت واحدهاي مسكوني در بم به پايان رسيده و شناسنامه فني مهندسي براي اكثر واحدها صادر شده است.

سعيدي كيا با بيان اينكه اعتبارات بازسازي ارگ بم به طور كامل تخصيص يافته است ، گفت: به رغم تامين اعتبارات در اين بخش ، ساخت دوباره ارگ بم به علت ظرافت و حساسيت آن ، به زماني بين 10 تا 15 سال نياز دارد.

کد خبر 374276

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =