الازهر خواستار برگزاری نشست مشترک صلح با همکاری واتیکان شد

عباس شومان نماینده الازهر طی سخنانی بر عزم جدی برای برگزاری همایش بین المللی صلح با همکاری و هماهنگی واتیکان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، الازهر خواستار برگزاری نشست مشترک صلح با همکاری واتیکان شد. عباس شومان نماینده الازهر طی سخنانی در نخستین هم اندیشی بین المللی جوانان مسلمان و مسیحی در قاهره با بیان این مطلب افزود: دیدار اخیر شیخ الازهر با پاپ فرانسیس و از سرگیری گفت وگو ها با واتیکان برخاسته از ایمان به این واقعیت بود که اختلاف ادیان بین ابنای بشر دیگر مشکل به شمار نمی آید.

وی گفت: با تمام توان و جدیت برای برگزاری همایش مشترک صلح با همکاری الازهر و واتیکان مشغول فعالیت هستیم و الازهر با جدیت درحال برقراری ارتباط با چهره های شاخص عالم مسیحیت در داخل و خارج از مصر است و به نوبه خود هراقدامی را که منجر به ایجاد بغض و کینه و عدوات بین مسلمانان و مسیحیان می شود؛ رد می کند.

نماینده الازهر درخصوص نشست نخستین هم اندیشی بین المللی جوانان مسلمان و مسیحی افزود: این هم اندیشی با همکاری شورای کلیساهای جهانی برگزار شده است.

وی ادامه داد: بسیار مهم است که جوانان پیرو این دو دیانت به بررسی مشکلات موجود و شکست دیوار ترس از یکدیگر اقدام کنند زیرا این ترس نتیجه تبلیغات کسانی است که آگاهی درستی از ادیان ندارند.

 نخستین هم اندیشی بین المللی جوانان مسلمان و مسیحی با حضور ۴۰ دختر و پسر جوان کمتر از سی سال؛ از ۱۵ کشور مختلف اروپایی؛ افریقایی و خاورمیانه برگزار شده است.

این هم اندیشی به مدت سه روز در قاهره درحال برگزاری است و طی آن کارگاه هایی با محورهای دین و تاثیر آن در عمل سیاسی؛ چگونگی مقابله با رویکرد افراط گرایانه دینی در سطوح منطقه ای و بین المللی برگزار می شود.

احمد الطیب شیخ الازهر در ۲۳ می (سوم خرداد) سال جاری پس از سال ها قطع روابط با واتیکان با پاپ فرانسیس دیدار وگفت وگو کرد.

کد خبر 3746118

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =