اجرایی شدن ۲۹ پروژه اقتصاد مقاومتی در جنوب کرمان

جیرفت - رئیس جهاد کشاورزی جنوب کرمان از اجرایی شدن ۲۹ پروژه اقتصاد مقاومتی در جنوب کرمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، سید یعقوب موسوی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی اصطلاحی است که در سال ۱۳۸۹ نخستین بار از سوی مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از کارآفرینان کشور مطرح شد.

وی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی در حقیقت اقتصادی را ترسیم میکند که توانایی مقابله با شوکهای وارد شده بر اقتصاد را دارد، بنابراین چنین اقتصادی باید قابلیت انعطاف در شرایط مختلف و توانایی عبور از بحران را داشته باشد.

موسوی تصریح کرد: برای دستیابی به چنین اقتصادی لازم است، نگاه بلندمدت به سیاستهای اقتصادی وجود داشته باشد تا در برابر انواع ناملایمات تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه جنوب استان کرمان دارای ظرفیتهای بالقوه زیادی در بخش کشاورزی است، افزود: در راستای منویات مقام معظم رهبری نیز دبیرخانه کارگروه اقتصاد مقاومتی در سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان تشکیل شده است.

موسوی عنوان کرد: هدف از تشکیل دبیرخانه کارگروه اقتصاد مقاومتی سازمان توجه ویژه به اجرای پروژههای دارای اولویت در سال ۹۵ از طریق تهیه و تدوین برنامه عملیاتی و منشور پروژهها، تعیین مجریان استانی پروژههای ملی اقتصاد مقاومتی بخش کشاورزی در سطح منطقه و احصا نقاط قوت و موانع پیش رو در راستای پیشبرد اهداف برنامه اقتصاد مقاومتی است.

رئیس جهاد کشاورزی جنوب کرمان ادامه داد: پروژههای اقتصاد مقاومتی این سازمان با ۲۹ پروژه ملی در سال ۱۳۹۵ مشخص شد.

وی گفت: از این تعداد ۲۰ پروژه ملی، هفت پروژه پیشنهادی دستگاه و دو پروژه بخش خصوصی مرتبط با دستگاه تقسیمبندی شده است.

موسوی تصریح کرد: حدود ۱۸۹منشور ریزپروژه نیپا «نظام یکپارچه و پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی» در بخشهای مختلف کشاورزی در حال اجرا است.

کد خبر 3746883

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =