مصلی‌های با ۶۰ درصد ساخت تکمیل می‌شوند

رفسنجان - مشاور وزیر کشور در امور روحانیت گفت: مصلی‌هایی که بیش از ۶۰ درصد برای ساخت آنها هزینه شده باشد، توسط دولت تکمیل می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام داوود نمازی شنبه شب در دیدار با امام‌ جمعه رفسنجان اظهار کرد: وزارت کشور گسترده ترین وزارتخانه کشور است به گونه ای که ۳۱ استانداری، بیش از ۴۸۰ فرمانداری و حدود ۲ هزار بخشداری داریم.

وی افزود: با این گستردگی حوزه کاری می‌طلبید مجموعه‌ای واقعاً در کنار وزیر کشور باشد و تعامل بین ائمه جمعه و بدنه وزارت کشور ایجاد شود.

حجت الاسلام نمازی با بیان اینکه اولین حکمی که وزیر کشور صادر کرد برای مشاور در امور روحانیت بود، یادآور شد: تا امروز با اعتقاد به حوزه روحانیت در این حوزه کار می شود.

وی گفت: تمام استانداران موظف شده اند مشاور در امور روحانیت داشته باشند که این موضوع برای اولین بار است که تحقق پیدا کرده است.

مشاور وزیر کشور در امور روحانیت تصریح کرد: شرح وظایف این حوزه را ابلاغ و سعی کردیم این جایگاه تشریفاتی هم نباشد و این نگاه دولت به روحانیت را می رساند.

حجت الاسلام نمازی در ادامه با اشاره به اینکه وجود هفت حوزه علمیه ظرفیت خوبی برای شهرستان رفسنجان است، به تکمیل مصلی بزرگ رفسنجان اشاره کرد و گفت: مصلی‌هایی وجود دارد که دیوارچینی شده و می گویند که دولت آن را تکمیل کند، آقای نوبخت عنوان کرد که ما حاضریم مصلی‌هایی که ۶۰ درصد کار آنها تمام شده باشد را تکمیل کنیم.

وی تصریح کرد: لیست مصلی‌های با پیشرفت ۶۰ درصد را درخواست کردیم، اما واقعا لیستی ارائه نشد.

مشاور وزیر کشور در امور روحانیت بیان کرد: پیرامون عوارض ساختمان مراکز دینی مذهبی و مراکز فرهنگی عام پیگیر هستیم که مانند ساختمان‌های دیگر نباشد و تعرفه انشعابات حوزه‌های علمیه خواهران و برادران رایگان یا شبه رایگان باشد که با رئیس مجلس در این رابطه صحبت کردیم.

کد خبر 3747020

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =