۵۵ پروژه کشاورزی در جنوب کرمان افتتاح می‎شود

جیرفت - رئیس جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: همزمان با هفته دولت ۵۵ پروژه کشاورزی در این منطقه افتتاح می‎شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، سیدیعقوب موسوی با گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: با فرا رسیدن این هفته ۵۵ پروژه کشاورزی در منطقه جنوب کرمان به بهرهبرداری میرسد.

وی بیان داشت: برای افتتاح این پروژهها مبلغ ۳۶۸ میلیارد و ۵۲۷ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است تا بتوان، خدمات بهتری به مردم به ویژه کشاورزان ارائه داد.

موسوی میزان اشتغالزایی این طرحها را ۵۱۳ نفر ذکر و تصریح کرد: با بهرهبرداری از این ۵۵ پروژه ۲۷۷ خانوار از مزایای آنها بهرهمند میشوند.

وی افزود: پروژههای اجرای سیستمهای نوین آبیاری، احداث باغ مادری و گیاهان دارویی، دامی، صنایع کشاوری و همچنین پروژه شیلات در این هفته به بهرهبرداری میرسند.

موسوی عنوان کرد: در بخش آب و خاک با اجرای ۲۹ طرح با اعتبار ۹۴ میلیارد و ۸۸ میلیون ریال برای ۲۴۸ نفر اشتغالزایی و ۲۳۳ خانوار از خدمات آنها بهرهمند میشوند.

رئیس جهاد کشاورزی جنوب کرمان ادامه داد: همچنین احداث دو باغ مادری و گیاهان دارویی با اعتبار دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال موجب اشتغالزایی ۱۰ نفر و بهرهمندی ۹ خانوار میشود.

وی اعتبار پنج طرح بخش تولیدات دامی را ۲۸ میلیارد و ۷۳۸ میلیون ریال خواند و گفت: اشتغالزایی ۱۲۶ نفری و بهرهمندی ۱۷ خانوار حاصل راهاندازی این طرحها است.

موسوی از افتتاح ۱۸ طرح صنایع کشاورزی با اعتبار ۲۴۲ میلیارد و ۷۰۱ میلیون ریال خبر داد و اضافه کرد: با افتتاح این طرحها ۱۲۷ نفر مشغول به کار شده و ۱۷ خانوار از مزایای آنها بهره میبرند.

وی تصریح کرد: همچنین یک مورد پروژه بخش شیلات با اعتبار ۴۰۰ میلیون ریال، اشتغالزایی دو نفر و بهرهمندی یک خانوار در هفته دولت به بهرهبرداری میرسد.

کد خبر 3747167

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =