سه کارگردان تئاتر نشان «هنرمند مسئول» را دریافت کردند

امیررضا کوهستانی کارگردان نمایش «شنیدن»، علی اصغر دشتی کارگردان نمایش «متاستاز» و حمید پورآذری کارگردان نمایش «هنگامی که ...» نشان «هنرمند مسئول» را دریافت کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر روشن بخش رییس دبیرخانه نشان مسئولیت اجتماعی کشور گفت: احساس مسئولیت سه کارگردان تئاتر کشور در انتخاب سوژه­ های اجتماعی ستودنی است. این عزیزان با ریسکی که در انتخاب نمایشنامه داشتند به سراغ سوژه های اجتماعی رفتند و در واقع تعهد خود را به مسئولیت پذیری اجتماعی نشان دادند.

وی افزود: امیررضا کوهستانی کارگردان نمایش «شنیدن» با موضوع خوابگاه دانشجویان دختر و تقبیح مقوله خودکشی، علی اصغر دشتی کارگردان نمایش «متاستاز» با موضوع بیماران سرطانی و همراهان آنها و حمید پورآذری کارگردان نمایش «هنگامی که ...» با موضوع مهاجران افغانستانی، اقدام به خلق آثار نمایش خود کردند که از سوی این دبیرخانه به جهت پرداخت به مباحث اجتماعی نشان «هنرمند مسئول» را دریافت کردند.

روشن بخش یادآور شد: تسری مسئولیت پذیری، اخلاق مداری و پاسخگویی در جامعه جز با نگاهی بشردوستانه امکان­‌پذیر نخواهد بود و هنر به عنوان نافذترین ابزار در اذهان بشری می­ تواند بهترین وسیله در تبیین مسئولیت اجتماعی قلمداد شود و هنرمندان به عنوان سفیران این عرصه می­ توانند با پیام تعهد به اخلاق و پاسخگویی در این مسیر نقش آفرین باشند.

رییس دبیرخانه نشان مسئولیت اجتماعی کشور در پایان گفت: از هنرمندان و چهره های اجتماعی اثرگذار تقاضا می کنم تا با ورود به موضوعات مسئولیت اجتماعی، مردم را نسبت به بحث اخلاقیات که امروز به شدت در جامعه تنزل پیدا کرده است حساس تر کنند. اگر امروز هوای هم را نداشته باشیم  و اگر نسبت به هم مسئول نباشیم هرگز نخواهیم توانست با وجود موفقیت فردی، موفقیت و کامیابی اصلی را که در گرو موفقیت جمعی است، بدست آوریم.

نشان «هنرمند مسئول» در پانزدهین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان خانه تئاتر در حضور بزرگان تئاتر، سینما، ادبیات و رسانه کشورمان به این کارگردانان اهدا شد.

کد خبر 3753155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =