آزادگان ‌روحیه مقاومت و ایستادگی را به نسل جوان منتقل کنند

همدان - مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه ایثارگران برای نام و نان نجنگیدند، گفت: آزادگان ‌باید روحیه مقاومت و ایستادگی را به نسل جوان منتقل کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی خزاعی ظهر یکشنبه در همایش استانی تجلیل از آزادگان فرهنگی گفت: ایثارگران برای نام و نان نجنگیدند همانطور که شهید رجایی به دنبال ثروت اندوزی برای خود و خانواده اش نبود.  

وی با اشاره به اینکه تشکر و سپاسگذاری از ویژگی های دین اسلام است و تقدیر از مخلوقات خدا از ویژگی های بارز مکتب انسان ساز اسلام است، گفت: یکی از اقشار شایسته ستایش و قدردانی، ایثارگران و فداکاران عرصه ۸ سال دفاع مقدس هستند.

مصطفی خزاعی با اشاره به اینکه آزادگان دوران جوانی خود را با مرارت و سختی در اسارت گذراندند تا ملت ایران به اسارت نرود، افزود: آزادگان سختی و رنج رابه جان خریدند تا کشور به دست متجاوزان نیفتد.  

وی با بیان اینکه بسیار تفاوت است بین شنیدن و درک کردن چرا که ایثارگران و آزادگان ما، اسارت را درک کرده اما ما تنها وصف آنرا شنیدیم، گفت: در همین راستا نسل جوان باید با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شود چرا که انقلاب ما پیام و هشدار برای جهانیان داشت و اگر قدرشناسی از آزادگان و ایثارگران وجود نداشته باشد دشمن از هر بهانه ای برای نیرنگ و خدعه استفاده خواهد کرد.  

مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان گفت: دفاع مقدس ما متفاوت از تمام جنگ های سلطه طلبانه، منافع خواهانه و جنگجویانه قرون گذشته است و جنگ ما، صحنه عشق و ایثار و از خودگذشتگی بود و ایثارگران ما مدافعان شرف و انسانیت بودند.

وی همچنین تاکید کرد: همه دفاع ها، مقدس نمی شود بلکه دفاعی مقدس است که برای ارزش های الهی و دفاع از شرف و انسانیت باشد که نمونه بارز آن، ۸ سال دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

مصطفی خزاعی در ادامه افزود: ایثارگران برای نام و نان نجنگیدند چراکه آنها حتی تصور  برگشت از جبهه ها را نیز نداشتن و تنها برای سربلندی ایران و ایرانی رفتند.

وی با بیان اینکه آزاده بودن و روح آزاده داشتن با هم متفاوت است و  آزادگان ما در بند اسارت نفس خود نبودند و به دنبال مقام و پست و عنوان نرفتند، یادآور شد: در واقع آزادگان ما در بند عراقی ها بودند اما در واقع دشمن در اسارت ایشان بود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان افزود: مدافعان حرم امروز راه ایثارگران ۸ سال دفاع مقدس را ادامه داده اند و بنا به گفته رهبرمعظم انقلاب اگر با تکفیری ها در کشور های دیگر نجنگیم باید پذیرای این جنگ در مرزهای کشور خود باشیم.

وی همچنین با اشاره به متقارن شدن برگزاری این همایش با هفته دولت گفت: معیار و مقیاس حکمرانی خوب، شهیدان رجایی و باهنر هستند که سراسر وجودشان اخلاص و به دور از  ریاکاری و دروغ بود.

مصطفی خزاعی افزود: شهید رجایی به دنبال ثروت اندوزی برای خود و خانواده اش نبود و شهید باهنر شهید دولت، اما شهید صحنه تربیت و تعلم بود.

کد خبر 3754285

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =