حجت الاسلام محمدیان

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: در آمارهاحضور دانشگاهیان در فضای مجازی نسبت به مردم دیگر بالاتر است و نمی توان نسبت به آن بی تفاوت بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست مسئولان استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور با حضور رئیس و معاونین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و مسئولان استانی این نهاد در دفتر مرکزی نهاد برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدیان با اشاره به شروع سال تحصیلی گفت: در آغاز سال تحصیلی جدید هستیم لذا امیدواریم با عزم های راسخ کار را شروع کرده تا فضای خوبی را در دانشگاه ها داشته باشیم.

وی با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری از دانشگاه ها و آمادگی مسئولان دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه های سراسر کشور افزود: دفاتر نهاد باید با درنظر داشتن این مطالبات و شناسایی نقاط ضعف و قوت خویش، کارها را با عمق بیشتر انجام دهند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری  در دانشگاه‌ها ادامه داد: این نگاه عمیق به تدریج منجر به این خواهد شد که از تمام ظرفیت های دانشگاه ها در پیگیری مطالبات به خوبی استفاده شود. اولویت سنجی در برنامه ها موجب می شود که دانشگاه ها در حوزه گوناگون فرهنگی و دینی رشد بیشتری داشته باشند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از نیروهای ارزشی و انقلابی در دانشگاه ها افزود: باید روحیه دانشجویان انقلابی و ارزشی در دانشگاه ها حفظ شود و همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند، باید روحیه انقلابی و ارزشی در بین دانشجویان تقویت شود.

وی افزود: رهنمودهای مقام معظم رهبری که در ماه مبارک رمضان به آن اشاره داشته اند باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و در طول سال تحصیلی باید از آن استفاده کرد چرا که خیلی ها منتظر شروع کار از سوی ما هستند. لذا محورهای صحبت های مقام معظم رهبری از اولویت کارهای ماست.

وی ادامه داد: نیروهای ارزشی در دانشگاه ها طرفداران زیادی دارند و کم هم نیستند و مخاطب آنها خیلی زیاد است.

حجت الاسلام والمسلمین با اشاره به آغاز سال تحصیلی و همراهی آن با آغاز ماه محرم و عزاداری سیدالشهداء تأکید کرد: ماه محرم در آغاز سال تحصیلی است و باید به آرمان ها و اهداف این ماه توجه ویژه ای در دانشگاه ها شود و از این فرصتی که خداوند در اختیار ما قرار داده باید نهایت استفاده را کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان در خصوص فضای مجازی که در سخنان مقام معظم رهبری چندین بار به آن تأکید شده است گفت: در آمارها درصد زیادی از مردم در فضای مجازی حضور دارند اما این آمار در دانشگاه ها بالاتر است که دارند با این فضا زندگی می کنند؛ بنابراین نمی توان نسبت به آن بی تفاوت بود و باید به آن توجه ویژه ای کرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها همچنین به برخی سخنان که در فضای رسانه ای منتشر می شود که اصلا در اولویت کشور نیست اشاره و تأکید کرد: ما باید مراقب باشیم که درگیر برخی از حرف ها که در رسانه ها به چشم می خورد نشویم چرا که برخی این موضوعات موضوعات فرعی است و مشکلات کنونی جامعه اینها نیست.

کد خبر 3754466

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =