تشکیل کمیته «اقتصاد و درمان» در دانشگاه علوم پزشکی همدان

همدان - رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان از تشکیل کمیته «اقتصاد و درمان» در این دانشگاه با هدف کنترل خدمات القایی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حبیب‌اله موسوی‌بهار ظهر چهارشنبه در نشست معاونان توسعه مدیریت و منابع و درمان دانشگاه با مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها، روسا و مدیران بیمارستان‌ها و مدیران ستادی دانشگاه با قدردانی از زحمات و اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان، هدف اصلی از برگزاری این نشست را توجه بیش از پیش به وضع مالی دانشگاه عنوان کرد و اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی به منظور جلوگیری از بروز شایعات را خواستار شد.

وی برنامه تحول نظام سلامت را بزرگترین دستاورد اجتماعی نظام جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد که توسط دولت تدبیر و امید اجرا شد و سربلندی نظام را به دنبال داشت.

موسوی‌بهار با اشاره به دستاوردهای اجرای این برنامه ملی، افزود: هزینه‌های بستری در حوزه درمان در بیمارستان‌های دولتی نزدیک به رایگان است و با مدیریت درست و صحیح و جلوگیری از هدررفت منابع توسط دست‌اندرکاران اجرای آن، حمایت و دفاع همه‌جانبه مسئولان به خصوص نمایندگان مجلس را از هر سلیقه‌ای باعث شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه اصلاح کتاب تعرفه‌گذاری خدمات سلامت، موسسات درمانی را از نظر مالی نجات داد و باعث شد تا تراز مالی بیشتر دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه علوم پزشکی همدان پس از سال‌ها مثبت شود، گفت: این موضوع بار عظیم مالی بر دوش دولت تحمیل کرد و از سوی دیگر با توجه به تحت پوشش قرار گرفتن چند میلیون نفر بیش از تعداد پیش‌بینی شده در بیمه سلامت، تحریم‌های ناعادلانه، عدم فروش نفت و قیمت پایین آن باعث شد تا دولت در تأمین بخشی از هزینه‌های برنامه تحول نظام سلامت دچار مشکل شود.

وی از مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان و روسا و مدیران بیمارستان‌ها خواست با تشکیل جلسه‌ها و بیان توضیحات لازم در خصوص وضع پیش از اجرای برنامه تحول نظام سلامت برای تنویر افکار تلاش کنند.

وی با بیان اینکه تغییر تعرفه‌ها شامل حق حرفه‌ای تمام کادر درمانی است و تنها تعرفه پزشک نیست، افزود: سهم پزشکان به دلیل اساسی و مهم بودن وظیفه تا ۶۰ درصد مبلغ را شامل می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه اجرای برنامه تحول نظام سلامت، درآمد پزشکان و کارکنان را به میزان تقریبی دو برابر افزایش داد، همراهی و همدلی مجموعه را به منظور عبور از این دوران خواستار شد.

موسوی‌بهار از تصویب اختصاص مبلغ ۸ هزار میلیارد تومان اوراق خزانه توسط مجلس به دولت خبر داد و آن را نقطه امیدی برای بهبود وضع موجود خواند.

رئیس دانشگاه از تشکیل کمیته «اقتصاد و درمان» در دانشگاه با هدف کنترل خدمات القایی خبر داد و افزود: خدمات مربوط به آزمایش، رادیولوژی، سونوگرافی و غیره از نظر قیمت و میزان مصرف باید توسط شرکت‌های بیمه‌گر نظارت شوند و اما از آنجا که دانشگاه با دید مسئولانه و دلسوزانه به این موضوع وارد می‌شود از روسای بخش‌ها و مدیران گروه‌ها انتظار می‌رود در این خصوص همکاری و اهتمام ویژه داشته باشند.

کد خبر 3769431

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =