تمرکز رادیو تهران به آموزش پیش از بحران به مردم

توانمندسازی مخاطبان در مقابله با بحران در دستور کار رادیو تهران قرار گرفت و به این ترتیب مسئولیت آموزش و اطلاع رسانی مدیریت بحران در این شبکه دنبال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، از آنجا که شبکه رادیویی تهران به صورت مستمر و ویژه در حوزه مدیریت بحران اطلاع‌رسانی داشته است مسئولیت آموزش و اطلاع رسانی مدیریت بحران به شبکه رادیویی تهران واگذار شد و طی حکمی سعید معدن کن مدیر رادیو تهران از سوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران استان تهران به سمت دبیر این کارگروه تخصصی منصوب شده است.

 یکی از طرح های مهم این شبکه مدیریت بحران است که می تواند به قبل از بحران، حین بحران و بعد از بحران تقسیم بندی شود که به طبع مهم ترین آن قبل از وقوع بحران است. این شبکه به دنبال آموزش شهروندان و راهکارهایی برای کاهش ابعاد بحران است تا زمان واکنش ها هنگام بحران کاهش یابد. یکی از تدابیر رادیو تهران تمرکز بر آموزش های مستمر و جدی در حوزه قبل از بحران است.  

رادیو تهران با دعوت از مسئولان در بخش های مختلف خبری و آیتم های آموزشی و پیش بینی باکس‌های متعدد، آموزش ها و دستورالعمل های لازم و توصیه ها را به مردم اعلام می کند. مرحله پیش از وقوع بحران، شناساندن بحران و وضعیت آن، چگونگی راه‌های مقابله با بحران و یا کمک به آسیب دیدگان احتمالی و... از جمله مباحث آموزشی است که از این شبکه اطلاع رسانی می شود.

در این شبکه ضمن افزایش آگاهی و ارتقای فرهنگ ایمنی و آماده‌سازی، مانورهای نمایشی مدیریت بحران هم پوشش داده می شود.

کد خبر 3772174

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =