اعتبارات اندک پاسخگوی رفع مشکلات فراوان آبادان نیست

آبادان ـ نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: به هیچ وجه اعتبارات اندک تخصیص یافته در قالب تملک دارایی و یا ۲ درصد نفت پاسخگوی رفع مشکلات فراوان این شهر نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، عامر کعبی ظهر امروز یکشنبه در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری آبادان با اشاره به اینکه در قالب کمیته برنامه ریزی جهت و مسیر تقسیم بودجه اندک پیش بینی شده برای شهرستان آبادان ترسیم شد، اظهار کرد: با توجه به فراوانی حجم مشکلات در آبادان، متاسفانه در سالهای اخیر به نقاط حاشیه نشین و کمتر برخوردار شهر کمتر توجه شده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه پروژه های متعددی در آبادان تعریف شده که به رغم گشته سالها هنوز به اتمام نرسیده، این موضوع به ویژه در بخش آب شرب که محل حیات مردم است بیشتر نمود دارد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی از موضوع راه به عنوان یکی از بدیهیات یک زندگی سالم در تمامی کشورها دانست و تصریح کرد: زیرساختهای موجود در بخشهای بهداشت، آموزش و پرورش، شهرک صنعت، فنی و حرفه ای و غیره هنوز هم نیاز به هزینه کرد و انجام اقدامات موثر و قابل قبول دارد.

کعبی گفت: شهرداری آبادان با مشکلات حادی و فراوانی مواجه است که بایستی برای آن چاره اندیشی شود، شهرداری آبادان حتی در بحث پرداخت حقوق و مزایا نیز با مشکل مواجه است و گاها از روی ناچاری و اجبار و به جهت حفظ  پایداری شهرداری، به بودجه های دیگر گریز می زنند.

وی افزود: به طور واقع تصمیم گیری برای نحوه توزیع این بودجه بسیار اندکی که برای آبادان و در قالب ۲ درصد نفت (باز این محل تعریف دارد که واقعا دو درصد نیست) در نظر گرفته شده، بسیار سخت است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور یقین مدیران دستگاههای اجرایی آبادان حجم زیادی از درخواستها را با خود همراه دارند و مطمئنا در جهت بهسازی و بهبود زیرساختهای شهر با مشکلات عدیده ای مواجهند.

کعبی تصریح کرد: کمی اعتبارات تخصیصی، مدیران دستگاههای اجرایی را با چالش برنامه ریزی بر اساس بودجه تخصیصی برای هر دستگاه مواجه کرده است که بایستی در این زمینه تصمیمات درستی را اتخاذ کرد، ضمن آنکه نمایندگان نیز بر حسب وظیفه شان در کنار مدیران خواهند بود.

کد خبر 3772666

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =