آمادگی مشارکت با عراق در تولید دارو/پذیرش بیماران عراقی

رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار رئیس کمیته بهداشت و محیط زیست و عضو شورای استان نجف، بر ارائه خدمات درمانی در بیمارستان تازه تاسیس نجف و همچنین تبادل دارویی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هلال احمر، دکتر سید امیرمحسن ضیائی در دیدار با دکتر علی حسن اسماعیل شمری؛ رئیس کمیته بهداشت و محیط زیست و عضو شورای استان نجف با اشاره به اینکه هلال احمر ایران روابط بسیار خوبی با هلال احمر عراق دارد اظهارکرد: در این زمینه همکاری های مشترک  و نزدیکی با هلال احمر عراق داریم و لازم است تا از کمک هایی که در نجف به هلال احمر ایران برای پیشبرد فعالیت های درمانی می شود؛ تشکر کنیم.

وی ضمن اعلام همکاری و کمک به دولت و مردم عراق، گفت: هلال احمر ایران سوابق بسیار طواتنی و درخشانی در ارائه خدمات درمانی در خارج از مرز های کشور به خصوص در اداره مراکز درمانی و بیمارستان ها دارد لذا آماده ایم تا تمامی توان خود را در این حوزه در اختیار مردم نجف قرار دهیم.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه ایران در سه محور می تواند همکاری خوبی با عراق داشته باشد، افزود: کمک به اداره بیمارستان ها یا مراکز درمانی نجف، مشارکت در تولید دارو و فراهم کردن امکان پذیرش بیماران عراق در ایران و انتقال تجربیات هلال احمر ایران در حوزه توانبخشی و ساخت اعضای مصنوعی از جمله زمینه هایی است که می توان همکاری های بسیاری در آن ها داشت.

تقاضای همکاری ایران در اداره بیمارستان نجف اشرف

دکتر علی حسن اسماعیل شمری رئیس کمیته بهداشت و محیط زیست و عضو شورای استان نجف نیز در این دیدار  با اشاره به اینکه با ایران احساس برادری نزدیکی داریم، گفت: بیمارستان نجف اشرف با ۴۹۷ تخت بستری ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که در این زمینه پیشنهاد میکینیم گروه ۲ گروه از هلال احمر ایران برای ارزیابی فنی و مدیریتی راه اندازی این بیمارستان به نجف اشرف اعزام شود.

وی با اشاره به اینکه جنوب و مرکز عراق فاقد شرکت دارو سازی است ضمن  ابراز تمایل برای راه اندازی شرکت داروسازی از سوی ایران در عراق گفت: آماده ایم تا با همکاری ایران شرکت داروسازی بزرگی در نجف اشرف راه اندازی کنیم. این کار صرفه اقتصادی بسیاری خواهد داشت.

کد خبر 3772844

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =