نماینده خانه کارگر استان بوشهر در کنگره سراسری کشور انتخاب شد

بوشهر - با برگزاری انتخابات، اسماعیل دشمن زیاری، نماینده خانه کارگر استان بوشهر در کنگره سراسری کشور شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم که عصر یکشنبه با حضور حسن صادقی معاون دبیرکل خانه کارگر کشور برگزار شد، از بین کسانی که واجد شرایط بودند، سه نفر برای نمایندگی خانه کارگر استان در کنگره سراسری مرکز کاندیدا شده بودند که با نظارت پنج نفر از اعضای خانه کاگر استان، بین آنها رای گیری صورت گرفت.

بر اساس رای گیری صورت گرفته در این کنگره که با شرکت ۱۵۲ نفر برگزار شد، اسماعیل دشمن زیاری به‌عنوان نماینده خانه کارگر استان در کنگره سراسری کشور به مدت چهار سال انتخاب شد.

تعداد آرای محمدصادق حاجیانی و احمد مظفری دو کاندیدای دیگر هم به ترتیب ۵۹ و ۱۴ رای بود و ۳ رای هم باطل اعلام شد که بر این اساس، دشمن زیاری، به عنوان عضو اصلی کنگره سراسری خانه کارگر کشور و حاجیانی بعنوان عضو علی البدل آن انتخاب شدند.

نماینده جدید خانه کارگر استان بوشهر در این کنگره گفت: در کنار کارگرانی که مظلوم واقع شده اند می‌مانیم.

اسماعیل دشمن زاری اظهار داشت: اولویت استخدام در صنایع پتروشیمی و نفت و گاز استان باید اجرا شود و سهم نیروهای بومی این استان در استخدامی این صنایع بیش از ۵۰ درصد منظور شود.

وی قانون کار حال حاضر در کشور را خوب ارزیابی کرد و افزود: در صورت نیاز به اصلاح قانون کار، باید اینکار با مشارکت تمام شرکای اجتماعی انجام شود.

نماینده جدید خانه کارگر استان بوشهر بیان کرد: از اشتغال دائم کارگران حمایت می‌کنیم؛ ضمن اینکه سلامت و ایمنی کارگران در محل کار باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دشمن زیاری در شرکت سیمان دشتستان مشغول به کار است و چهار دوره عضویت در شورای اسلامی کار سیمان دشتستان، ۳ دوره ریاست کانون شوراهای اسلامی کار استان و عضویت در هیئت اجرایی خانه کار گر استان بوشهر را در کارنامه دارد که امروز هم اعضای خانه کارگر شرکت کننده در انتخابات، به وی اعتماد کردند تا نماینده جدید استان در کنگره سراسری کشور باشد.

محمدصادق حاجیانی در دوره قبل، نماینده خانه کارگر استان در کنگره سراسری بود.

گفتنی است، خانه کارگر استان بوشهر بیش از شش هزار عضو دارد که از همه آنها برای حضور در این انتخابات دعوت به عمل آمده بود و تنها اعضایی که با در دست داشتن کارت عضویت خود در خانه کارگر در محل برگزاری کنگره حضور داشتند، توانستند در این دوره از انتخابات شرکت کنند.

مهم ترین کار کنگره سراسری کشور، انتخاب هیئت اجرایی خانه کارگر کشور است.

کد خبر 3772985

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =