طرح رئیس دانشگاه الزهراء برای رونق فعالیت انجمن‌های علمی

رئیس دانشگاه الزهراء(س) گفت: جهت رونق فعالیت های انجمن ها، باید به دنبال ایجاد پیوند میان انجمن های علمی دانشجویی و انجمن های علمی اساتید بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه الزهراء(س)، نشست مشترک استادان مشاور انجمن های علمی دانشجویی با ریاست دانشگاه الزهراء(س)، نقش و جایگاه اساتید مشاور و انجمن های علمی در دانشکده ها و معاونت فرهنگی و اجتماعی و مشکلات موجود و راهکارهای ارتقای جایگاه علمی این انجمن ها بررسی شد.

در این نشست انسیه خزعلی گفت: جهت رونق فعالیت های انجمن ها، باید به دنبال ایجاد پیوند میان انجمن های علمی دانشجویی و انجمن های علمی اساتید بود.

وی با تاکید بر ضرورت تقویت هرچه بیشتر انجمن های علمی اضافه کرد: انجمن ها می توانند جهت برگزاری کارگاه های علمی- کاربردی از ظرفیت های بنیاد نخبگان، صندوق ریاست جمهوری، معاونت پژوهشی، جهاد دانشگاهی و مرکز آموزش های آزاد و مجازی بهره گیرند.

راه اندازی سایت برای انجمن های علمی، استفاده از فضای مجازی، حمایت از طرح های دانشجویی، ارزش گذاری برای فعالیت های علمی و دبیران انجمن‌ها، اعتماد به دانشجو و اساتید مشاور، در اختیار قرار دادن فضای فیزیکی به انجمن های علمی توسط دانشکده ها و هویت بخشی به انجمن‌ها، از مهمترین موارد طرح شده از سوی استادان حاضر در این نشست بود.

وجود ترکیبی از دانشجویان کارشناسی، ارشد و دکتری در انجمن ها، پیوند انجمن فارغ التحصیلان با انجمن های علمی دانشجویی، ارتباط بیشتر با استادان مشاور، نبود حلقه اتصال بین معاونت فرهنگی با دانشکده ها، کوتاه بودن عمر انجمن ها، دوری مسافت و پراکندگی معاونت از دانشکده ها از دیگر مواردی بود که از سوی استادان مطرح شد.

کد خبر 3773703

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =