برترین های سیزدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز معرفی شدند

سنندج – با اعلام آراء هیات داوران گروه ها و نفرات برتر سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر کردی سقز معرفی شدند و طی مراسمی با حضور مسئولان و هنرمندان از آنها تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز جمعه طی مراسمی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی از برترین های سیزدهمین جشنواره تئاتر کردی سقز تقدیر شد.

بر اساس رای هیات داوران متشکل از ناصح کامگاری، رفیق نصرتی و حسن پارسایی، در بخش طراحی نور، تندیس، دیپلم افتخار و مبلغ پنج میلیون ریال به بهمن کرمی طراح نور نمایش پاییز  اهدا شد و در بخش طراحی پوستر و بروشور هم تندیس، دیپلم افتخار و مبلغ پنج میلیون ریال به بهمن رضایی طراح پوستر و بروشور نمایش خه ج و سیامه ند اهدا شد.

در بخش طراحی صحنه، لوح تقدیر و جایزه دوم به مبلغ سه میلیون ریال به شهر بانو  هادی طراح صحنه نمایش پایز و لوح تقدیر، جایزه دوم جشنواه به مبلغ پنج میلیون ریال به سامان ارمی به طرح صحنه نمایش چریکه ی چیای هالوز اهدا شد.

هیات داوران هیچ نمایشی را شایسته جایزه نخست در این بخش اعلام نکرد.

هیات داوران سیزدهمین جشنواره تئاتر کردی سقز در طراحی گریم هم تندیس، دیپلم افتخار و مبلغ پنج میلیون ریال را به ژاله فولادی برای طراحی گریم دوایین شه رکانی فه رمانده پیف اهدا شد.

در بخش موسیقی هم هیات داوران تندیس، لوح تقدیر و جایزه نخست جشنواره به مبلغ هفت میلیون ریال به آرام ویسی، آرش محمدی و شاهو احمدی اهدا شد.

در طراحی لباس  هم، لوح تقدیر و جایزه دوم به مبلغ پنج میلیون ریال به زهره محمدی برای طراحی لباس، نمایش ره شو، تندیس ، دیپلم افتخار و جایزه نخست جشنواره به مبلغ هفت میلیون ریال به آیدا وارستگان برای نمایش سرناد اهدا گردید.

در بخش بازیگری زن هم لوح تقدیر، جایزه سوم به مبلغ سه میلیون ریال به لیلا عزیزپور و سارینا ترقی برای نمایش پایز و سه مفونیای ئاژه له کان، لوح تقدیر، جایزه دوم به مبلغ پنج میلیون ریال به طور مشترک به گلچین  دنیا دیده و معصومه پالیزان برای نمایش ته یه یل اهدا شد.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نخست بازیگری زن به مبلغ پنج میلیون ریال به شبنم یوسفی برای نمایش خه ج و سیامه ند اهدا شد.

در بازیگری مرد هم، لوح تقدیر و جایزه سوم به مبلغ سه میلیون ریال به طور مشترک به داریوش رفعتی در نمایش پایز و کامبیز زراع در نمایش دوایین شه ره کانی فه رمانده پیف داده شد.

لوح تقدیر و جایزه دوم به مبلغ پنج میلیون ریال به طور مشترک به فریدن قادری در نمایش سرناد، مصطفی کولیوند در نمایش ته یه ل داده شد.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نخست به مبلغ هفت میلیون ریال به احمد نقده برای بازیگری در نمایش چریکه ی چیای هالوزو در بخش متن نیز لوح تقدیر و جایزه سوم به مبلغ سه میلیون ریال به بختیار پنجه ای، نویسنده متن نمایش چریکه ی چیای هالوزاهدا گردید و لوح تقدیر و جایزه دوم هم به مبلغ پنج میلیون ریال به تریفه کریمیان برای متن نمایش خانوی سیه م داده شد.

هیات داوران در این بخش هیچ متنی را شایسته دریافت جایزه نخست معرفی نکرد.

در بخش کارگردانی نیز لوح تقدیر و جایزه سوم به مبلغ سه میلیون ریال به ابوالقاسم یزدانی کارگردان ره شو لوح تقدیر و جایزه دوم به مبلغ پنج میلیون ریال به ادریس دلارامی دوایین شه ره کانی فه رمانده پیف و تندیس، دیپلم افتخار و جایزه اول کارگردانی به بختیار پنجه ای تعلق گرفت.

هیات داوران دیپلم افتخار و جایزه ویژه هم به مبلغ سه میلیون ریال به صابر نیکبخت به خاطر ترجمه نمایشنامه سرناد تقدیم کردند.

در این جشنواره ۱۱ اثر در بخش مسابقه و دو اثر در بخش جنبی شرکت داشتند.

هیات داوران نمایش های چریکه ی چیای هالوز  از مهاباد و دوایین شه ره کا ی فه رمانده پیف از سقز را به دبیرخانه سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی کرد.

کد خبر 3776663

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =