فاز جدید طرح تحول سلامت آبان ماه در اصفهان آغاز می‌شود

اصفهان- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: فاز جدید طرح تحول سلامت آبانماه آغاز می‌شود که برای اجرای آن در شهر اصفهان نیاز به ۷۲۰ نفر نیرو است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا خدیوی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص فاز جدید طرح تحول سلامت در کلانشهر اصفهان اظهار داشت: الگوی ارائه خدمات طرح تحول نظام سلامت شامل یک بسته خدمتی برای سنین مختلف است که در این بسته ارائه خدمات بهداشتی به بیماری‌های غیر واگیردار، کنترل بیماری‌های واگیردار و غربالگری بیماری‌های مزمن تعریف شده است.

وی با اشاره به اینکه در این طرح ۷۲۰ نیروی جدید فقط برای کلان‌شهر اصفهان به کار گرفته می‌شود، تصریح کرد: فراخوانی جهت تأمین نیرو داده شده که از بین آن‌ها بعد از ۱۷۰ ساعت آموزش امتحان گرفته می‌شود و این تعداد تأمین خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه افراد آموزش دیده در این طرح شامل پزشک، پرستار، روانشناس بالینی و کارشناسان تغذیه، بهداشت حرفه‌ای و بهداشت محیط است، گفت: این طرح بر اساس تجربیات موفق ۵۰ ساله کشورهای پیشرفته شکل‌ گرفته و معمولاً پزشک عمومی آموزش دیده که با بیمار تعامل دائم دارد، بهره‌وری بیشتری نسبت به متخصصی که تنها یک‌بار به او مراجعه می‌شود، خواهد داشت.

وی جمعیت روستایی تحت پوشش این طرح را بیش از ۵۰۰ هزار نفر عنوان کرد و ادامه داد: این میزان کل جمعیت روستایی را شامل می‌شود و در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و حاشیه‌ شهر نیز کل جمعیت تحت پوشش این طرح هستند و استقرار کامل طرح در این مناطق اسفند سال گذشته بوده است.

خدیوی از اجرای این طرح در اول آبان در شهر اصفهان خبر داد و یادآور شد: به ازای هر دو هزار و ۵۰۰ نفر یک مراقب بهداشت داریم و بنا داریم تا همه افراد در اصفهان زیر نظر یک گروه پزشکی باشند.

وی با بیان اینکه پایگاه‌های سلامت مشمول اجرای فاز جدید طرح تحول سلامت نمی‌شود، اضافه کرد: در پایگاه‌های بیشتر خدمات بهداشتی و مراقبتی ارائه می‌شود و اگر لازم بود فرد را به مراکز جامع سلامت ارجاع می‌دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بیان داشت: هدف از اجرای طرح تحول سلامت افزایش عدالت، کیفیت و بهره‌وری در خدمات سلامت است.

کد خبر 3778544

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =