زمین های اطراف برج قابوس تملک می شود/ انجام نهضت آسفالت در گنبد

گرگان- فرماندار ویژه گنبدکاووس اقدامات مهم شهر گنبدکاووس را ساماندهی تملک زمین های پیرامون برج قابوس و انجام نهضت آسفالت در شهر گنبد را عنوان کرد.

عبدالقدیر کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: یکی از ظرفیت های موجود در شهر گنبد برج قابوس است که ثبت جهانی شده است.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات مورد پیگیری فرمانداری ساماندهی زمین های اطراف برج قابوس است، گفت: می توانیم با تملک زمین های اطراف برج قابوس و استفاده از ظرفیت های شورا و اداره کل گردشگری استان، جذابیت های این اثر تاریخی را در اختیار گردشگران داخلی و خارجی قرار دهیم.

کریمی تصریح کرد: یکی از کارهای دیگری که شروع شده، موزه بزرگ شهرستان گنبد است.

وی همچنین از احیای بافت تاریخی شهر جرجان خبر داد و گفت: بافت تاریخی شهر جرجان به دیوار دفاعی گرگان متصل است و از پیگیری های آتی در حوزه گردشگری خواهد بود.

کریمی درمورد شروع نهضت آسفالت سخن گفت و ادامه داد: با جلساتی که با شهردار داشتیم به ما وعده دادند که در دو سه هفته آینده بعضی زیرسازی ها و آسفالت خیابان هایی که مشکل اصلی دارد انجام می شود و به عنوان مطالبه مردمی برابر زمان بندی اعلام شده انجام خواهد گرفت.

فرماندار ویژه گنبد به ارائه آمار روستاهای شهرستان گنبد پرداخت و اظهار کرد: این شهرستان از روستاهای متعدد تشکیل شده و فقط بخش مرکزی حدود 135 روستا دارد و با اضافه کردن روستاهای بخش داشلی برون، 175 روستا با جمعیت تقریبی 150 هزار نفر با لحاظ جمعیت شهری، حوزه جمعیت شهرستان گنبد را تشکیل می دهند.

وی گفت: نگاه ما توجه به روستاهاست و طرح هادی روستاها از اولویت های کار فرمانداری است که با حساسیت پیگیری خواهد شد.

کریمی همچنین از افزایش 44 درصدی اعتبارات امسال خبر داد و گفت: از این مقدار اعتبارات، بخش قابل توجهی در حوزه آب رسانی به مناطق محروم روستایی تخصیص داده شده است. 

وی تصریح کرد: مشکل آب شرب در روستاهای محروم داشلی برون به طور جدی تر دیده می شود.

کریمی با بیان اینکه به منطقه مرزی گنبد نگاه ویژه ای داریم، گفت: گنبد 140کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان دارد.

فرماندار گنبد افزود: با افزایش خدمت رسانی به ویژه در حوزه آب، برق و گاز به روستاهای مرزنشین، هم به وظیفه حاکمیتی خود عمل کرده ایم و هم به ماندگاری مردم منطقه مرزنشین در روستاها کمک کرده ایم.

وی در پایان گفت: با تقویت و اصلاح سیستم آب رسانی و تهیه آب شرب روستاهای محروم مرزنشین می توانیم آسایش و امنیت روستاها را ایجاد کنیم.

کد خبر 3778813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =