جزییات دستگیری توریست قلابی عرب/ اعتراف به سرقت در غرب پایتخت

کف‌زن طایفه فیوج که به عنوان توریست عرب اقدام به کف‌زنی از شهروندان می کرد، سرانجام دستگیر شد. بازپرس پرونده با اجازه انتشار عکس بدون پوشش متهم از شاکیان خواست او را شناسایی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر،  ۲۵ اردیبهشت امسال فردی با مراجعه به کلانتری شهرک قدس به مأمورین اعلام کرد توسط سه سرنشین یک دستگاه خودرو سواری سمند نقره ای مورد سرقت به شیوه کف زنی قرار گرفته است. 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع«سرقت به شیوه کف زنی» و به دستور بازپرس شعبه چهاردهم دادسرای ناحیه ۲ تهران، پرونده در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.  

مالباخته پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۱۰ برای وصول یک فقره چک به شعبه بانک مراجعه کرده بودم. پس از بیرون آمدن از بانک، در مقابل باغ خوردین یک دستگاه خودرو سواری سمند نقره ای با سه سرنشین در مقابل من توقف کرد. یک نفر از آنها از ماشین پیاده شد و با لهجه عربی شروع به صحبت کرد و با اشاره، ضمن نشان دادن مقداری پول عربی از من در خواست پول ایرانی کرد. بدون آنکه به این شخص شک کنم، مقداری از پول های دریافتی از بانک را در اختیار این شخص گذاشتم اما وی در ادامه درخواست پول های بیشتری کرد. این شخص پس از وارسی بسته های پول، آنها را بازپس داد و خودش به سرعت سوار ماشین شد و از محل دور شد. پس از مراجعت به خانه و در زمان بازشماری پول ها بود که متوجه شدم نزدیک به سه میلیون تومان از تراول چک ها مفقود شده است.  

در ادامه ی تحقیقات از مالباخته و در شرایطی که وی قادر به ارائه اطلاعات دقیقی در خصوص مشخصات ظاهری سرنشینان خودرو سمند نقره ای نبود، کارآگاهان با بهره گیری از همان اطلاعات محدود ارائه شده از سوی مالباخته در خصوص شماره پلاک خودرو موفق به شناسایی  خودرو سمند نقره ای  شدند.  

با شناسایی خودرو سمند، کارآگاهان با شناسایی صاحب خودرو اطلاع پیداکردند که صاحب خودرو خانمی به نام«زهرا" از طایفه فیوج است.  

با توجه به شیوه و شگرد سرقت ( از شیوه های رایج سارقان طایفه فیوج ) و اطلاعات به دست آمده از مالک خودرو، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که تعدادی از سارقان طایفه فیوج با در اختیار داشتن خودرو سمند متعلق به یکی از اعضای طایفه فیوج اقدام به ارتکاب سرقت های خود به شیوه«کف زنی" می کنند.

 در ادامه تحقیقات پلیسی و با بهره گیری از سوابق موجود از سارقان و مجرمان طایفه فیوج و انجام دیگر اقدامات پلیسی، کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که در حال حاضر خودرو سمند نقره ای مورد نظر آنها در اختیار یکی از  طایفه فیوج به نام رضا ۳۲ ساله  قرار دارد که از بستگان خانوادگی صاحب خودرو است.  

در ادامه رسیدگی به پرونده و شناسایی تصویر رضا  توسط مالباخته، دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه رضا  در فلکه پنجم فردیس کرج شده اما اطلاع پیدا کردند که او  به ندرت به این محل تردد دارد. نهایتا این محل تحت مراقبت نامحسوس پلیسی قرار گرفت و سرانجام ۲۳ شهریور، کارآگاهان با اطمینان از حضور متهم در مخفیگاه و طی یک عملیات شبانه او را غافلگیر، دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.  

رضا  پس از انتقال به پایگاه دوم پلیس آگاهی، صراحتا به سرقت های مشابه در مناطق شمال و شمال غرب تهران به ویژه در شهرک قدس ( غرب )، سعادت آباد و جنت آباد اعتراف و عنوان داشت که عمده سرقت های خود را به همراه دو همدست دیگر خود از افراد پیر و سالخورده و در پوشش اتباع کشور خارجی انجام داده است.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت:همزمان با ادامه رسیدگی به پرونده برای  دستگیری سایر متهمان پرونده، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم اصلی پرونده  از سوی مقام قضایی صادر شده است.از شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در منطقه جنت آباد شمالی – خیابان شاهین شمالی مراجعه کنند.

کد خبر 3779455

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =