هرکسی کارآمدی نظام را کاهش دهد به اسلام و روحانیت ضربه زده است

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: کسی که کارآمدی نظام را کاهش می‌دهد به اسلام و روحانیت ضربه می‌زند و با اینکار تهدیدات جامعه اسلامی را بیشتر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی عضو شورای عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه در اجلاس دبیران استانهای سراسر کشور حزب موتلفه اسلامی با اشاره به مهمترین و خطیرترین مسئولیتی که امروز در کشور وجود دارد اظهار داشت: مهمترین مسئولیت در کشور این است که قدمی برای ارتقای کارآمدی نظام جمهوری اسلامی برداریم زیرا اگر به عزت اسلام عاقلانه فکر کنیم می بینیم که مهمترین اقدام برای عزت اسلام این است که برای کارآمدی نظام جمهوری اسلامی بیش از گذشته تلاش کرد.

وی با بیان اینکه مساله روحانیت بسیار مهم است و اگر روحانیت ارتقا پیدا کند مسائل مختلفی حل می شود تاکید کرد: ارتقای جایگاه نظام یعنی ارتقای روحانیت و مرجعیت و فقاهت.

عضو جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: ارتقای کارآمدی نظام یعنی اینکه به سمت پیشرفت حرکت کرده و به سمت عدالت برویم. اگر امروز مسائل و مشکلات امت اسلامی در عراق و سوریه و فلسطین و ... مد نظر ماست و می‌خواهیم مشکلات آنها حل شود باید برای کارآمدی نظام قدم برداریم.

وی افزود: کسی که کارآمدی نظام را کاهش می دهد به اسلام و روحانیت ضربه می زند و با اینکار تهدیدات جامعه اسلامی را بیشتر می‌کند.

ابوترابی فرد اظهار داشت: یکی از اهداف کلیدی دشمنان این است که افرادی در کشور در مسئولیت هایی قرار گیرند که به کارآمدی نظام لطمه وارد کنند. این که شخصی در جایی قرار گیرد که نمی تواند کارآمدی داشته باشد با آموزه های دینی در تضاد است.

عضو شورای عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه بیان داشت: یکی از کارهایی که می تواند کارآمدی نظام را بیشتر کند این است که به جای کار فردی کار تشکیلاتی انجام دهد زیرا اثر گذاری آن بیشتر است و هر کاری را با انسجام و تشکیلات انجام دهیم کارآمدی ان بیشتر است و قرآن کریم نیز بر این موضوع تاکید دارد.

وی افزود: هر تشکیلاتی یک رهبری و مدیریتی دارد و به همین دلیل در مقابل هر نوع مساله ای پاسخگو است و متاسفانه یکی از چالش های نظام فقدان تشکیلات کارامد گسترده در کشور است.

ابوترابی فرد در ادامه با اشاره به شاخصه های تشکیلاتی که کارآمدی دارد گفت: یکی از مهمترین شاخصه های کارآمدی تشکیلات این است که مسئولیت ها در سازمان به اهلش سپرده شود و هرچه قدر اهلیت فرد در کار تشکیلاتی بیشتر باشد کارآمدی فرد بیشتر می شود.

عضو جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: امروز اگر می بینیم ایران در منظقه و جهان اقتدار دارد زیرا مقام معظم رهبری خلف صالح امام خمینی (ره) هستند و اگر ایشان اهلیت رهبری نداشت الان این اقتدار نبود.

وی افزود: اهلیت باید در کل بدنه مدیریتی نظام از سطوح بالا تا کوچکترین سطح مدیریتی اعمال شود.

عضو شورای عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه بیان داشت: دومین شاخصه تشکیلات کارآمد که مغفول مانده است علم است. قران در آیات مختلفی تاکید دارد که اگر علم ندارید حرکت نکنید.

کد خبر 3783910

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =