آموزش اولویت ستادامربه معروف/بی توجهی به ارباب رجوع دربعضی ادارات

سنندج–دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با اشاره به برنامه های ایام هفته احیاء، گفت: آموزش به اقشار مختلف جامعه یکی از اولویت های اصلی ستاد در استان کردستان به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود الله مرادی صبح امروز شنبه در نشست با خبرنگاران رسانه های جمعی استان و در تشریح برنامه های هفته احیا، اظهار داشت: همزمان با ایام هفته احیا طی روزهای ۱۲ تا ۱۸ مهر ماه و همزمان با سراسر کشور برنامه های مختلفی نیز در استان کردستان برگزار می شود.

وی ادامه داد: بر اساس هماهنگی های صورت گرفته در مکان های مختلف برنامه های هفته احیاء برگزار می شود و به همین دلیل قرار است که در مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، مناطق روستایی و شهری و در قالب های مختلف استانی، شهرستانی و حتی در مراکز بخش ها نیز برنامه های برگزار شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: شعار امسال هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر همه مسئولیم انتخاب شده است و در همین راستا نیز تلاش می شود که برنامه های این هفته متناسب با شعار پیش بینی شده دنبال شود.

وی گفت: دانش آموزان، دانشجویان، محیط ادارات و سازمان های دولتی، محیط کسب و کار، نهاد خانواده و همچنین تقویت باورهای دینی از جمله اولویت های اصلی هفته احیاء به شمار می رود که در راستای عملیاتی کردن این موارد زمینه برای ترویج این فریضه دینی به بهترین شکل ممکن فراهم شود.

الله مرادی بیان کرد: رویکرد آموزشی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در سال جاری در اولویت قرار گرفته است و به همین دلیل برنامه ریزی شده است تا بر اساس نیازهای استان کردستان کارگاه های آموزشی برای تمامی اقشار برگزار می شود.

وی با اشاره به انتظار از مردم و رسانه های جمعی برای حمایت از فعالیت های ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، بیان کرد: رسانه های جمعی بهترین همکاری و حامی برنامه های ستاد هستند و خوشبختانه این مهم در استان کردستان به بهترین شکل ممکن دنبال و پیگیری می شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان افزود: رویکرد ستاد در شرایط فعلی تلاش برای سالم سازی جامعه است و در همین راستا اگر جامعه سالم سازی شود در نتیجه بخش زیادی از معضلات فعلی نیز رفع شده و جامعه به سمت و سوی آرامش بیشتری پیش خواهد رفت.

وی اظهار داشت: سلامت و آزامش جامعه بهترین فرصت را برای رشد در تمامی بخش ها را فراهم می کند و در راستای همین امنیت و آرامش است که جوانان و نوجوانان ما شکوفا شده و می توانند به قله های پیشرفت و ترقی دست پیدا کنند.

وی به توطئه های بی پایان دشمن در تمامی حوزه ها اشاره کرد و افزود: دشمن از هر فرصتی برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی بهره برداری می کند و بر ما واجب است که هوشیاری خود را حفظ کرده و همانند سالهای گذشته این توطئه ها و دسیسه ها را که مبتنی بر فعالیت و شبیخون فرهنگی است را خنثی کنیم.

الله مرادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عدم تکریم ارباب رجوع در بعضی از ادارات و سازمان های دولتی استان کردستان، گفت: انتظار ما این است که مردم با مشاهده این محدود اقدامات به کارمند آن دستگاه و یا اداره دولتی تذکر دهند تا وی نوع برخورد خود را اصلاح کند.

وی افزود: در قدم بعدی باید شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره و یا سازمان دولتی در امر دخالت کرده و به شکل مناسبی به افراد تذکر داده شود تا آنها نیز به بهترین شکل ممکن با مردم ارتباط داشته باشند.

وی موضوع حجاب و عفاف را یکی از اولویت های دیگر به ویژه در ادارات و سازمان های دولتی عنوان کرد و افزود: توجه به این مهم نیز یکی از نیازهای مهم و ضروری در ادارات و سازمان های دولتی است و ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان سالانه این مسائل را مورد ارزیابی قرار می دهد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان عنوان کرد: یکی دیگر از مسائل مهم در استان توجه به تمامی ظرفیت های فرهنگی و هنری است و انتظار می رود که مسئولان و مدیران تمامی اهلی این عرصه را به صورت یکسان مورد حمایت قرار دهند.

وی گفت: متاسفانه در بعضی از شرایط مشاهده می شود که شماری از اصحاب فرهنگ و هنر نورچشمی می شوند و این یک آسیب برای حوزه فرهنگ و هنر کردستان است و باید دز آن تجدیدنظر صورت گیرد.

الله مرادی در پایان این نشست از همکاری و تعامل اهالی رسانه با ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان تقدیر کرد و افزود: انتظار می رود که در سایه این تعامل و همکاری بتوانیم شرایط بهتری را برای اجرایی کردن فریضه دینی امر به معروف و نهی از منکر در استان کردستان فراهم کنیم.

کد خبر 3784728

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =