پیشگیری و مقابله با فساد راهبرد اصلی سازمان بازرسی است

سنندج - مدیر کل بازرسی کردستان با تاکید بر رویه این سازمان مبنی بر پیشگری از تخلفات، گفت: با افراد متخلف در چهارچوب قانون و به دور از مسائل جناحی به شدت برخورد می کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمودرضا مهرورز شامگاه چهارشنبه، ضمن تبریک هفته امر به معروف و نهی از منکر و گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، باید و نباید های زندگی روزمره را مجموعه ای از امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: تربیت درست و تقویت زمینه اخلاقی و روحی فرزندان و جوانان یکی از اولویت های اساسی فرهنگی ـ اجتماعی جامعه امروزی است.

وی نظارت بر اجرای صحیح قانون و حسن جریان امور و همچنین راهبردهای پیشگیری و مقابله با فساد را از وظایف اصلی سازمان بازرسی عنوان کرد و گفت: تلاش هایی در راستای ارتقای سطح سلامت نظام اداری با حمایت از طرح و پروژه ها و پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

مهرورز گفت: در سالجاری بالغ بر ۶۰۰ مورد پیشنهاد اصلاح امور و ارائه راه حل به دستگاه های اجرایی استان صورت گرفته است و در صورتی افرادی که از مدار قانون خارج شده و به تذکرات شفاهی و کتبی توجهی نداشته باشند، چاره ای جز برخورد جدی با آنها نیست.

بازرس کل استان کردستان با بیان اینکه تمام تلاش این سازمان رسیدن به نظام اداری سالم و توجه به کنترل جرم است، بیان کرد: گاهی هدایت فساد از بیرون به داخل و بعضی موارد از درون خود مجموعه می باشد، که هر دو مورد فساد تلقی شده و باید متناسب با هر مورد، نسخه ای جداگانه ای تدوین شود، که بتوان آن را کنترل نمود

مهرورز با اشاره به اینکه نباید از قانون تفسیر شخصی نمود، افزود: برجسته ترین دلایل فساد در نظام اداری فاصله گرفتن از احکام اسلامی است و باید تقوا را سرلوحه کارهای خود قرار داد.

مهرورز با تشریح اینکه سازمان بازرسی تمامی کارهای خود را بر طبق قانون و مقرارات اجرایی می کند، گفت: این سازمان با مسائل و مشکلات برخورد سیاسی و جناحی ندارد.

وی یادآور شد: برخورد با فسادهای اداری باید در مرحله اول توسط مسئولان نهادها و سازمان های مربوطه پیگیری و ورود دستگاه های نظارتی، اطلاعاتی و قضایی در مرحله آخر باشد.

علی اکبر ورمقانی فرماندار ویژه شهرستان سقز نیز ضمن بیان اهمیت مقابله با فساد و تخلفات اداری توسط دستگاه های نظارتی و مشارکت مردم، گفت: لازم است نهادهای نظارتی بیرون و درون دستگاهی نظیر: حراست و بازرسی با همراهی رئیس دستگاه از تخلفات پیشگیری و جلو قانون گریزی را بگیرند.

در این نشست ماموستا حسین زاده امام جمعه سقز و حامد اسعدی جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سپاه سقز طی سخنانی بر توسعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر، تکریم ارباب رجوع، روش های مناسب و پسندیده تذکر لسانی، ترویج ارزش های اسلامی، تقویت ایمان و اخلاق کاری و...تاکید نمودند.

کد خبر 3788711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =