سواد آموزی رکن آموزشهای مددجویان در کانون اصلاح و تربیت زاهدان

زاهدان-رئیس کانون اصلاح و تربیت زاهدان گفت: نزدیک به ۳۰ درصد از مددجویان در زمان ورود به کانون بیسواد هستند و پس از ورود تحت آموزش‌های سوادآموزی، فنی و حرفه‌ای و فرهنگی تربیتی قرار می گیرند.

محمد مرادی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: نزدیک به ۳۰ درصد از مددجویان در زمان ورود به کانون اصلاح و تربیت بیسواد هستند و در بدو ورود هیچ مهارت و تخصصی ندارند، این افراد در کانون اصلاح و تربیت تحت آموزش‌های سوادآموزی، فنی و حرفه‌ای و فرهنگی تربیتی  قرار می‌گیرند.

وی افزود: با توجه به اهمیت بحث سوادآموزی این موضوع در راس آموزشهای کانون قرار دارد و تا کنون ۱۲ نفر از  مددجویان کانون اصلاح و تربیت زاهدان موفق به اخذ  گواهی نامه دوره سواد آموزی شدند .

وی گفت: در کانون اصلاح و تربیت زاهدان  تعداد ۷ حرفه شامل خیاطی، پیرایشگری، چرم دوزی، کامپیوتر، برق ساختمان، توپ سازی و لوله کشی به مددجویان آموزش داده می‌شود که راه اندازی کارگاه‌های اشتغال و توسعه آن حرفه آموزی و درآمدزایی برای مددجویان و خانواده های آنها را  به دنبال دارد.

رئیس کانون اصلاح و تربیت زاهدان تصریح کرد: در گواهینامه‌های صادر شده از سوی کانون، هیچ نامی از زندان قید نمی‌شود و مددجویان پس از آزادی می‌توانند با ارائه این مدارک در جامعه  مشغول به کار شوند

وی افزود: قطعا این اقدامات می تواند اثرات مثبتی در راستای اصلاح و تربیت مددجویان و  بازگشت مناسب آنان به جامعه داشته باشد.

کد خبر 3794810

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =